Życie z trądzikiem nastoletnim

Tytuł:
Życie z trądzikiem nastoletnim

Liczba słów:
416

Podsumowanie:
Nie musisz czuć się źle, jeśli pewnego ranka spojrzysz w lustro i znaleźli obrzydliwie wyglądającego pryszcza, ponieważ większość nastolatków przechodzi ten niepokojący stan w pewnym momencie swojego życia. Badania kliniczne pokazują, że prawie 100% wszystkich nastolatków ma co najmniej sporadyczne zaskórniki, zaskórniki lub pryszcze.

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku, leczenie trądziku, trądzik dorosłych, usuwanie trądziku, usuwanie trądziku, jak usunąć blizny potrądzikowe

Artykuł Treść:
Nie musisz czuć się źle, jeśli pewnego ranka spojrzałeś w lustro i znalazłeś obrzydliwie wyglądający pryszcz, ponieważ większość nastolatków przechodzi przez ten niepokojący stan w pewnym momencie swojego życia. Badania kliniczne pokazują, że prawie 100% wszystkich nastolatków ma co najmniej sporadyczne zaskórniki, zaskórniki lub pryszcze.

Kilka zmian zachodzi w twoim ciele i emocjach, gdy wkraczasz w dorosłość z powodu modyfikacji hormonów. Gdy hormony są bardzo aktywne, gruczoły przylegające do mieszków włosowych (gruczoły łojowe) wytwarzają więcej sebum – oleistej substancji, która „żyje” w porach. Zmiana trądzikowa (zaskórnik, zaskórnik lub pryszcz) pojawia się, gdy mieszek włosowy zostaje zatykany przez łój i martwe komórki naskórka, które są zawsze usuwane przez organizm. Przygotuj się.

Kiedy trądzik zaczyna się w wieku od dziesięciu do trzynastu lat, zwykle trwa pięć, a nawet dziesięć lat! Najpoważniejsze przypadki u niektórych nastolatków wynikają z rozwoju comedomes. Comedones to małe guzki w kolorze skóry, które często pojawiają się na czole i brodzie osób z trądzikiem. Niektóre mogą być tak małe, że nie są widoczne gołym okiem – to tak zwane mikrokomedony. Najcięższe wypryski będą najgorsze około 3 do 5 lat po pojawieniu się pierwszych zaskórników.

Krosty i zaskórniki, których teraz doświadczasz, powinny zniknąć w wieku od 20 do 25 lat. Jednak najcięższe przypadki – trądzik guzkowy lub torbielowaty mogą nie ustąpić do 30 roku życia lub ponad.

Przede wszystkim staraj się nie izolować tylko dlatego, że uciekasz. Rozejrzyj się wokół. Wiele dzieci, które znasz, też chodzi z trądzikiem – Twoi rodzice prawdopodobnie cierpieli na to również, gdy byli nastolatkami. Poprosić ich. Trądzik nie wyróżnia Cię poza tym, nie jesteś sam w tym, co czujesz.

Brytyjskie nastolatki przeprowadziły ankietę i odkryły, że cierpią z powodu tego samego emocjonalnego bólu, co ty. Prawie 40% z nich uniknęło chodzenia do szkoły z powodu zawstydzenia. Ponad połowa z nich uważała, że trądzik uniemożliwił im posiadanie chłopaka lub dziewczyny. Około jedna trzecia stwierdziła, że przeszkodziło im to w nawiązywaniu przyjaźni. Prawidłowo lecząc trądzik, możesz uchronić się przed emocjonalnymi skutkami choroby i powstrzymać nasilenie wyprysków. Dzięki nowoczesnej nauce umożliwia to dostępność leków.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish