Ziołowe środki lecznicze i inne nietradycyjne metody leczenia trądziku

Tytuł:
Ziołowe środki lecznicze i inne nietradycyjne metody leczenia trądziku

Liczba słów:
740

Podsumowanie:
Ogólnie rzecz biorąc, dostępne bez recepty metody leczenia trądziku i tradycyjne leki na receptę okazały się skuteczne w redukcji i wirtualnej eliminacji trądziku, istnieją inne mniej tradycyjne sposoby podejścia do leczenia trądziku. Zagłębiając się w nietradycyjną medycynę, większość ma do czynienia z takimi metodami, jak akupunktura, leki ziołowe, medycyna homeopatyczna, medycyna ciała i umysłu, ajurweda i kampo, a także kwestie dietetyczne i żywieniowe. Co następuje …

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku, leczenie trądziku, leczenie trądziku, trądzik, leki na trądzik, produkty na trądzik, leki na trądzik

Treść artykułu:
Ogólnie rzecz biorąc, leki przeciwtrądzikowe dostępne bez recepty i tradycyjne leki na receptę okazały się skuteczne w redukcji i wirtualnej eliminacji trądziku, istnieją inne, mniej tradycyjne sposoby podejścia do leczenia trądziku. Zagłębiając się w nietradycyjną medycynę, większość ma do czynienia z takimi metodami, jak akupunktura, leki ziołowe, medycyna homeopatyczna, medycyna ciała i umysłu, ajurweda i kampo, a także kwestie dietetyczne i żywieniowe. Poniżej przyjrzymy się każdemu z tych obszarów w odniesieniu do trądziku.

Akupunktura: Zastosowanie akupunktury w leczeniu trądziku nie zostało naukowo ocenione, ale pojawiły się doniesienia, że dwa zabiegi akupunktury zmniejszyły objawy trądziku: akupunktura uszna (akupunktura nakładana na ucho) i elektro- akupunktura (akupunktura z użyciem łagodnego prądu elektrycznego).

Ziołolecznictwo: Wiadomo, że niektóre zioła mają właściwości przeciwzapalne iz tego powodu mogą być pomocne w leczeniu trądziku (a także innych chorób skóry):

Nagietek (Calendula officinalis)
Rumianek lekarski (Matricaria recutita)
Oczar wirginijski (Hamamelis virginiana)
Korzeń lukrecji (Glycyrrhiza glabra)
Siemię lniane (Linum usitatissimum) i olej lniany
Olejek z drzewa herbacianego

Zioła, które pomagają zmniejszyć stan zapalny trądziku, zmniejszają ilość bakterii P.acnes wytwarzanych przez organizm w reakcji na zatkane pory. Olejek z drzewa herbacianego został korzystnie porównany z nadtlenkiem benzoilu w redukcji P. acnes i mówi się, że ma mniej skutków ubocznych (pieczenie, swędzenie i suchość skóry).

Leki homeopatyczne: specjaliści homeopatyczni oceniają pacjenta (jego fizyczny, emocjonalny i intelektualny charakter) przed przepisaniem leczenia, a następnie dostosowują go do indywidualnego pacjenta. Chociaż homeopatia nie odniosła korzyści z wielu badań naukowych, profesjonalni homeopaci odkryli, że niektóre homeopatyczne terapie zmniejszają niektóre objawy trądziku:

Belladonna działa najlepiej u osób, które doświadczają „gorących” obszarów na twarzy lub tych, którzy mają wypryski ropne.

Nagietek jest stosowany w leczeniu wyprysków lub pęcherzy wypełnionych ropą.
Siarka hepara jest przydatna w przypadku bolesnych wyprysków wypełnionych ropą.
Kali bromatum stosuje się przy głębokich wypryskach trądzikowych, zwłaszcza na czole.
Silicea jest stosowana przy głębokich, wypełnionych ropą wypryskach trądzikowych.

Medycyna ciała i umysłu: Podejście umysłu i ciała do problemu trądziku opiera się przede wszystkim na praktykach biofeedbacku, poznawczej wyobraźni i hipnoterapii.

Biofeedback i obrazy poznawcze: Biofeedback i obrazy poznawcze to terapie relaksacyjne stosowane, ponieważ stres emocjonalny może pogarszać trądzik. Techniki biofeedback uczą kontrolowanie niektórych procesów wewnętrznych, takich jak tętno i napięcie mięśni. Obrazowanie poznawcze (zwane również obrazowaniem z przewodnikiem) polega na wykorzystaniu obrazów mentalnych do rozluźnienia i wywołania pomocnych warunków fizycznych i emocjonalnych. Okazało się, że te metody razem, gdy są właściwie stosowane przez osobę, która opanowała techniki, zmniejszają nasilenie wyprysków trądzikowych.

Hipnoza: Hipnoza działa prawie tak samo, jak biofeedback i obrazy poznawcze, relaksując pacjenta. Oczywistą różnicą jest oczywiście to, że w przypadku hipnozy procesem kontroluje profesjonalny lekarz.

Ajurweda: Ajurweda to holistyczny system medycyny wywodzący się z Indii. Ajurweda skupia się przede wszystkim na diecie i stylu życia. Jak wszyscy wiemy, każdy człowiek jest wyjątkowy, a zabiegi ajurwedy rozpoznają to, dostosowując zalecenia do indywidualnych potrzeb.

Praktykujący Ajurwedę obserwuje jednostkę i stosuje wiedzę, której się nauczył, dzięki starożytnym tekstom, które dokumentują „siły energetyczne” (zwane Tridoszami), które wpływają na wszystko w przyrodzie – w tym oczywiście na ludzi. Ajurwedyczne środki są zwykle ziołowe; na przykład jeden preparat ajurwedyczny, który okazał się najlepszy w leczeniu trądziku, preparat o nazwie „Sunder Vati” to ziołowy środek składający się z imbiru (Zingiber officinale), Holarrhena antidysenterica i Emb

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish