Zidentyfikuj swój trądzik przed rozpoczęciem leczenia

Tytuł:
Zidentyfikuj swój trądzik przed rozpoczęciem leczenia

Liczba słów:
449

Podsumowanie:
Zrozumienie, jak leczyć trądzik, wymaga wiedzy, jaki rodzaj trądziku może mieć . Trądzik ma wiele odmian, od łagodnych do znacznie poważniejszych przypadków, które mogą powodować oszpecenie. Na rynku dostępnych jest wiele metod leczenia trądziku, ale bardzo ważne jest, aby najpierw określić swój typ trądziku przed wyborem leczenia.

Słowa kluczowe:
Informacje o leczeniu trądziku Środek do pielęgnacji skóry dla dorosłych blizn Wulgarny Trądzik różowaty Whiteheads Wątroby Krosty Papules Pop zit dermatolog

Artykuł Treść:
Zrozumienie, jak leczyć Twój Trądzik obejmuje wiedzę, jaki rodzaj Trądziku może mieć. Trądzik ma wiele odmian, od łagodnych do znacznie poważniejszych przypadków, które mogą powodować oszpecenie. Na rynku dostępnych jest wiele metod leczenia trądziku, ale bardzo ważne jest, aby najpierw określić swój typ trądziku przed wyborem leczenia.

Trądzik pospolity
Najbardziej rozpowszechnioną formą trądziku jest Acne Vulgaris. Ten rodzaj trądziku można łatwo zidentyfikować, patrząc na charakterystykę zmian.

– Whiteheads: Kiedy pory zostaną całkowicie zablokowane przez zatrzymanie sebum, martwych komórek skóry i bakterii, zauważysz biały wygląd na powierzchni. Whiteheads zwykle znikają szybko niż zaskórniki na skórze. Powinieneś oprzeć się pokusie nakłucia tych pryszczów
– Zaskórniki: Kiedy pory są tylko częściowo zablokowane, uwięziony łój, bakterie i martwy naskórek będą powoli spływać na powierzchnię skóry. Czarny kolor jest spowodowany reakcją pigmentu skóry i melaniny z tlenem. Zniknięcie zaskórników trwa zwykle dłużej niż zaskórników. Powinieneś także oprzeć się pokusie, aby również te wypryski.
– Krosty: Krosty można rozpoznać po czerwonym kółku z białym lub żółtym środkiem. Krosta będzie wyglądać podobnie do zaskórnika, z tą różnicą, że stanowi stan zapalny. Krosty są powszechnie określane jako pryszcze.
– grudki: grudka to czerwony, objęty stanem zapalnym i delikatny guzek na skórze bez widocznej głowy. Nie należy próbować uciskać tej zmiany, ponieważ może to spowodować lub zaostrzyć blizny.
– Ciężki trądzik pospolity: Ciężkie typy trądziku pospolitego obejmują guzki i cysty i będą dość bolesne. W leczeniu tego typu trądziku należy skonsultować się z dermatologiem.

Acne Rosacea
Acne Rosacea może wyglądać bardzo podobnie do Acne Vulgaris i często powoduje zamieszanie. Trądzik różowaty dotyka miliony ludzi i najczęściej dotyka ludzi w wieku powyżej 30 lat. Zacznie się pojawiać jako czerwonawa wysypka na policzkach, czole, nosie i / lub brodzie. Możesz również zauważyć drobne guzki, wypryski lub pryszcze w okolicy. Zaskórniki nie są objawem trądziku różowatego. Jeśli podejrzewasz, że masz trądzik różowaty, skonsultuj się ze swoim dermatologiem, ponieważ leczenie często jest bardzo różne.

Istnieją inne bardzo poważne postacie trądziku, takie jak trądzik konglobata, trądzik piorunujący, Gram-ujemne zapalenie mieszków włosowych i pioderma twarzy. Te formy trądziku są bardzo rzadkie, ale mogą być zniekształcające, bolesne i mieć skutki psychologiczne.

Zawsze zaleca się konsultację z dermatologiem w celu potwierdzenia rodzaju trądziku i najlepszych dostępnych metod leczenia. Powyższe informacje powinny być traktowane wyłącznie jako odniesienie i tylko przeszkolony dermatolog może dokładnie zdiagnozować Twój trądzik.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish