Zdrowy styl życia może zwalczyć trądzik

Tytuł:
Zdrowy styl życia może zwalczyć trądzik

Liczba słów:
661

Podsumowanie:
Jeśli naprawdę interesuje Cię trądzik, musisz pomyśleć o czymś więcej podstawy. W tym artykule informacyjnym przyjrzymy się bliżej rzeczom, które należy wiedzieć o trądziku.

Słowa kluczowe:
trądzik, pryszcze, czysta twarz, leczenie trądziku, piękna skóra, pielęgnacja

Artykuł Treść:
Jeśli jesteś poważnie zainteresowany wiedząc o trądziku, musisz myśleć poza podstawami. W tym artykule informacyjnym przyjrzymy się bliżej rzeczom, które należy wiedzieć o trądziku.

Ta informacja jest prosta. Upewnij się, że nie przepuścisz ważnych informacji o trądziku.

Jestem pewien, że trądzik jest zaznajomiony z każdym z Was. Prawie każdy z nas ma tę chorobę skóry, prawda? Cóż, technicznie znany jako trądzik pospolity, choroba skóry dotyka co roku miliony ludzi z różnych środowisk. Badania wykazały, że większość nastolatków jest typowym celem tej choroby, chociaż dotyczy to również niemowląt i dorosłych. Okazało się nawet, że około 80 procent nastolatków cierpi na trądzik, szczególnie u kobiet.

Co to jest trądzik?

Według niektórych badań, trądzik jest różny, od dość łagodnego do bardzo ciężkiego. Zwykle tworzy się, gdy wyściółka przewodu skórnego i gruczoły łojowe zaczynają pracować z czasem. Wraz z pojawieniem się trądziku wyściółka kanalika w rzeczywistości zrzuca komórki, które są następnie transportowane przez łój do skorupy skóry. Kiedy kanał jest zablokowany, wtedy łój i komórki zaczynają się gromadzić, tworząc korek znany jako zaskórnik.

Gdy czop pozostaje poniżej płaszczyzny skóry, pojawiają się zaskórniki lub „zaskórnik zamknięty”. Jeśli czop zwiększa się i wyskakuje z kanału skóry, nazywa się to „zaskórnikiem otwartym” lub zaskórnikiem, ponieważ górna część jest ciemna. Jak zapewne wiesz, nie jest to absolutnie brud, więc nie zmyje się.

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstania trądziku, ale jeśli chodzi o jego prawdziwą przyczynę, nikt nie jest tak naprawdę pewien, co dokładnie powoduje rozwój trądziku lub dlaczego zaczyna się w okresie dojrzewania. Jednak na szczycie listy znajduje się czynnik dziedziczny. Od dawna uważany jest za najważniejszy czynnik odgrywający dużą rolę w rozwoju trądziku. Większość ludzi uważa, że jeśli ktoś z Twojej rodziny miał trądzik, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty też będziesz miał trądzik.

Chociaż trądzik jest bardzo rozpowszechniony wśród nastolatków, trądzik nie powinien kontrolować twojego życia. Sposobów walki z trądzikiem jest wiele, a jednym z nich jest utrzymanie zdrowego trybu życia.

Zmiany w zdrowym stylu życia

Eksperci twierdzą, że jedynym sposobem na uzyskanie efektów leczenia trądziku są różne zmiany w zdrowym stylu życia. Kiedy mówię „zmiany zdrowego stylu życia”, mam na myśli sposób odżywiania się, snu, pracy, zabawy itp. W miarę możliwości staraj się skupić na wszystkich obszarach, które wymagają zmiany. Jest to bardzo ważne, aby trwały wysiłek został zakończony. Jeśli Twoim celem jest wyleczenie uciążliwego trądziku, postaraj się leczyć całego siebie na tyle sposobów, na ile to możliwe.

Pokonywanie stresu

Jednym z najczęstszych dylematów, przed którymi stają ludzie, jest stres. Stres, który nie jest normalny. Więc co się dzieje, gdy organizm jest zbyt zestresowany? Eksperci odkryli, że w tym przypadku kora nadnerczy przekształca androgeny nadnerczy w hormon testosteron zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, co z kolei powoduje nadczynność gruczołów łojowych. Jak się okazało, jajniki kobiet są w stanie wyprodukować 25% testosteronu, podczas gdy 75% hormonu pochodzi z androgenów nadnerczy.

Kiedy ciało zarówno mężczyzny, jak i kobiety jest zestresowane, uwalniane jest więcej androgenów nadnerczowych, co powoduje podwójną ilość testosteronu. To właśnie ten podwójny efekt powoduje, że strefa T twarzy jest tłusta, podczas gdy inne obszary są nadal suche z powodu odwodnienia. Należy również pamiętać, że trądzik dorosłych jest czasami produktem ubocznym stresu i odwodnienia. A woda i estrogen to czynniki, które uspokajają system alarmowania organizmu.

Teraz możesz być pewnym ekspertem od trądziku. OK, może nie ekspertem. Ale powinieneś mieć coś do wniesienia do stołu następnym razem, gdy dołączysz do dyskusji na temat trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish