Zapobieganie trądzikowi – naturalne leki

Tytuł:
Zapobieganie trądzikowi – naturalne leki

Liczba słów:
399

Podsumowanie:
Istnieje kilka naturalnych lekarstw na trądzik, które warto wypróbować przed wydaniem pieniędzy. ..

Słowa kluczowe:
trądzik, profilaktyka trądziku, leczenie trądziku, trądzik dorosłych, leki na trądzik

Artykuł Treść:
Istnieje kilka naturalnych metod leczenia trądzik, którego możesz chcieć wypróbować, zanim wydasz pieniądze na leczenie. Wiele z nich to leki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Są podzielone na 2 kategorie. Kategoria zaskórników służy raczej zapobieganiu niż leczeniu wybuchu pryszczów. Jest to kategoria, z której powinieneś korzystać najczęściej, ponieważ najważniejszym czynnikiem w kontroli trądziku jest wczesna profilaktyka. Druga kategoria, leki na trądzik, jest stosowana, jeśli wybuch już wystąpił.

Przed rozpoczęciem któregokolwiek z tych zabiegów musisz najpierw upewnić się, że nie jesteś uczulony na którykolwiek ze składników, które są używane. Wszystkie te zabiegi są przeznaczone do stosowania razem z normalnym oczyszczaniem skóry. Twarz należy myć dwa razy dziennie łagodnym mydłem i wodą. Podczas mycia twarzy należy zachować ostrożność, ponieważ szorstkie szorowanie może spowodować poważne wybuchy trądziku.

Zaskórniki

Wymieszaj sok z limonki i mleko w proporcji 1: 1. Przed zmieszaniem mleko powinno osiągnąć temperaturę pokojową. Po zmieszaniu jest stosowany jako środek czyszczący w obszarach problematycznych, gdzie skóra może być tłusta. Stosować co drugi dzień w normalnych warunkach.

Wymieszaj liście neem i kurkumę w bardzo cienką pastę, której można użyć do delikatnego mycia twarzy. Używaj co drugi dzień.

Zagotuj 2 łyżeczki Funigreek w galonie wody, pozostaw do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Można go stosować co drugi dzień do mycia twarzy.

Leki na trądzik

Przygotuj pastę z soli i octu. Nakładaj bezpośrednio na pryszcze, odczekaj 30 minut i umyj twarz. W razie potrzeby można to zrobić co noc. To działa, ponieważ sól i ocet mają naturalne zdolności do wyciągania płynów ze skóry, a tym samym wyciągają uwięzione oleje z pryszcza.

Zrób pastę z prażonych i mielonych nasion granitu ze świeżym sokiem z limonki. Nakładaj bezpośrednio na pryszcze.

Nałóż pastę z 1 łyżeczki gałki muszkatołowej i 1 łyżeczki mleka o temperaturze pokojowej bezpośrednio na pryszcze, pozostaw na 1-2 godziny i spłucz.

Wszystkie te naturalne metody są ogólnymi metodami zapobiegania i leczenia trądziku i mogą nie działać w przypadku określonych chorób skóry. Korzystanie z tych naturalnych leków na trądzik może pomóc ci go kontrolować, jeśli z jakiegoś powodu nie pomogą, powinieneś zajrzeć do środków dostępnych bez recepty. Wiele z dzisiejszych leków jest ukierunkowanych na określone rodzaje wyprysków trądzikowych.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish