Zabiegi na blizny potrądzikowe na twarz bez trądziku

Tytuł:
Zabiegi na blizny potrądzikowe na twarz bez trądziku

Liczba słów:
464

Podsumowanie:
Trądzik, zwany potocznie pryszczami, to choroba zapalna skóry. Jest to spowodowane zmianami w tkance włosowo-łojowej. Najbardziej rozpowszechnioną postacią trądziku jest „trądzik pospolity”, co oznacza „trądzik pospolity”. Mieszanki włosowe są blokowane przez połączenie olejków i martwych komórek skóry. Komedie, grudki, krosty, guzki i torbiele zapalne to różne typy zmian ostrokrawędziowych. Występują głównie na twarzy, klatce piersiowej, plecach, barkach i ramionach. Te zmiany trądzikowe to …

Słowa kluczowe:
mikrodermabrazja, trądzik, leki na trądzik, blizny potrądzikowe

Artykuł Treść:
Trądzik, potocznie nazywany pryszczami jest chorobą zapalną skóry. Jest to spowodowane zmianami w tkance włosowo-łojowej. Najbardziej rozpowszechnioną postacią trądziku jest „trądzik pospolity”, co oznacza „trądzik pospolity”. Mieszanki włosowe są blokowane przez połączenie olejków i martwych komórek skóry. Komedie, grudki, krosty, guzki i torbiele zapalne to różne typy zmian ostrokrawędziowych. Występują głównie na twarzy, klatce piersiowej, plecach, barkach i ramionach. Te zmiany trądzikowe są stanem zapalnym wypełnionych ropą czerwonawych guzków, które pojawiają się głównie w okresie dojrzewania.

Istnieje wiele czynników powodujących trądzik. Niektóre z nich to czynności hormonalne, takie jak cykl menstruacyjny i zwiększona produkcja hormonów z nadnerczy. Nagromadzenie martwych komórek skóry, bakterie w porach, podrażnienie lub zarysowanie skóry, stosowanie antybiotyków steroidowych, stosowanie leków zawierających halogeny, lit, barbiturany lub androgeny oraz narażenie na wysokie poziomy związków chloru również mogą powodować trądzik.

Zabiegi Ace można wykonywać przy pomocy nadtlenku benzoilu, proaktywnego roztworu, antybiotyków, tretynianu, izotretynizacji, tabletek antykoncepcyjnych, kwasu salicylowego, adapalenu, leczenia laserem, leczenia światłem niebieskim i preparatów ziołowych. 90% nastolatków ma trądzik. Trądzik można leczyć na różne sposoby. Złuszczanie skóry, miejscowe środki bakteriobójcze, miejscowe antybiotyki, doustne antybiotyki, leczenie hormonalne, zewnętrzne retinoidy, doustne retinoidy i fototerapia to tylko niektóre z metod leczenia trądziku. Trądzik niezapalny można leczyć kwasem azelainowym, salicytowym, miejscowymi retinoidami i nadtlenkiem benzoilu. Łagodny ostry zapalny można leczyć miejscowymi antybiotykami. Izotretynion i miejscowe retinoidy są stosowane w leczeniu umiarkowanego trądziku zapalnego. Tabletki antykoncepcyjne zawierające cyproteron mogą być stosowane przez kobiety z wirylizacją w leczeniu ciężkiego trądziku zapalnego.

Trądzik często pozostawia bliznę. Istnieją różne sposoby leczenia blizn, aby usunąć ślad –

· Dermabrazja – Szybkoobrotowa szczotka druciana lub diamentowa powłoka jest używana do usuwania górnej warstwy skóry, aby blizna wyglądała na mniej bruzdowaną. Robi to chirurg kosmetyczny.
· Mikrodermabrazja – polega na wystrzeliwaniu drobnych kryształków na skórę i pocieraniu skóry szorstkim narzędziem.
· Laserowe odnawianie powierzchni – Górna warstwa skóry zostaje spalona laserem.
· Wycięcie stempla – Używa się dziurkacza, za pomocą którego wycina się bliznę, a krawędzie są zszywane razem.
· Peelingi chemiczne – na skórę nakłada się glikol, salicyl lub kwas mlekowy, aby uzyskać gładszą warstwę peelingu kwasowego.
· Podcięcie – pod blizną tworzy się głęboka kałuża krwi, odrywając bliznę od głębszych tkanek. Ta krew pomaga uformować tkankę łączną pod blizną, wyrównując ją w ten sposób z powierzchnią.
· Wypełniacz skórny – Wypełniacz do wstrzykiwań służy do wypełnienia blizny.

Utrzymanie dobrej higieny z odpowiednią dietą i lekami pomaga zmniejszyć występowanie acme, zwiększając w ten sposób poziom pewności siebie i poczucie własnej wartości.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish