Wszystko o trądziku różowatym

Tytuł:
Wszystko o trądziku różowatym

Liczba słów:
562

Podsumowanie:
Trądzik różowaty dotyka ludzi na całym świecie. Oto kilka wskazówek dotyczących zapobiegania i minimalizowania skutków trądziku różowatego.

Słowa kluczowe:
trądzik, proaktywny, proaktywny, trądzik, leczenie, uroda, porady, skóra, pielęgnacja

Artykuł Ciało:
Każdy wie, co trądzik jest, ale co z trądzikiem różowatym? Jest to stan, który dotyka wielu ludzi na całym świecie, w tym tak niedawnych światowych przywódców, jak były prezydent Bill Clinton i rosyjski premier Borys Jelcyn. Trądzik różowaty to przewlekłe zapalenie naczyń krwionośnych skóry, a zwłaszcza okolicy twarzy. Powoduje, że twarz ma szorstką cerę z wieloma małymi plamami trądziku na czole, nosie i policzkach. Częściej występuje u mężczyzn, gdzie powoduje obrzęk i zgrubienie skóry nosa. Nieleczony obrzęk nosa może ostatecznie doprowadzić do stanu zwanego rhinophyma. Istnieje wiele czynników, które mają związek z epidemiami trądziku różowatego. Dwie z najczęstszych przyczyn to spożywanie napojów alkoholowych i spożywanie bogatych, pikantnych potraw. Jeśli ktoś uważa, że może cierpieć na trądzik różowaty, powinien skonsultować się z lekarzem, ponieważ jego objawy są podobne do poważniejszego stanu znanego jako toczeń.

Trądzik różowaty sprawia, że twarz i skóra są bardziej wrażliwe niż zdrowa, nieuszkodzona skóra. Atakuje skórę przez warstwę rogową naskórka, najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Składa się z martwych komórek skóry, które są utrzymywane na miejscu przez keratynę, białko występujące w organizmie. Warstwa rogowa naskórka zapobiega przedostawaniu się i wydostawaniu się cząsteczek z najbardziej zewnętrznej warstwy i chroni dolne warstwy skóry, zmniejszając wrażliwość skóry. Zdrowa, zdrowa skóra ma mniejsze ryzyko podrażnień przez produkty do pielęgnacji skóry. W przypadku trądziku różowatego tkanka skóry staje się bardziej podatna na podrażnienia spowodowane uszkodzonymi zakończeniami nerwowymi lub nadmiarem neuroprzekaźników. Gdy stan się pogarsza, skóra nie może już odpowiednio chronić zakończeń nerwowych. Mimo że zdrowy układ odpornościowy i wielokrotne nawilżanie pomogą zminimalizować te skutki, może być konieczne podjęcie dodatkowych kroków.

Osoby cierpiące na trądzik różowaty powinny unikać stosowania produktów wysuszających skórę, takich jak alkohol. Zamiast tego powinni wypróbować rozwiązanie takie jak Proactive lub inne podobne bezalkoholowe środki czyszczące. Inne produkty, takie jak Clearasil czy Oxy-5, zawierają składniki nadtlenku benzoilu i kwasu salicylowego, które są znane jako środki zwalczające trądzik. W połączeniu z jakimikolwiek innymi produktami, takimi jak retinoid, użytkownicy powinni przerwać miejscowe stosowanie produktów, ponieważ może to dodatkowo wysuszyć i podrażnić skórę.

Należy również pamiętać o delikatniejszym myciu twarzy. Pacjenci z trądzikiem różowatym nie powinni myśleć, że mocniejsze szorowanie będzie lepsze. Ważne jest również, aby nie myć i nie myć twarzy zbyt często. Chodzi w zasadzie o stosowanie delikatnie złuszczającego produktu, takiego jak Proactive lub Nuetrogena, i dbanie o to, aby zrobić to dobrze. Pacjenci z trądzikiem różowatym powinni stosować delikatne produkty myjące, a także chronić wrażliwą skórę bezbarwnym środkiem nawilżającym zawierającym wazelinę, glicerynę lub aloes. Wszystkie te składniki mają właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu skóra jest nawilżona i chroniona. Nałożenie cienkiej warstwy tego na dotknięty obszar przed wyjściem na zewnątrz, szczególnie na słońce, pomoże zminimalizować wybuchy trądziku.

Trądzik różowaty może towarzyszyć człowiekowi, zwłaszcza mężczyznom, przez całe życie. Ale niekoniecznie musi. W wielu przypadkach ustępuje naturalnie, więc w międzyczasie; postaraj się ograniczyć to do minimum.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish