Wskazówki dotyczące usuwania blizn potrądzikowych

Tytuł:
Wskazówki dotyczące usuwania blizn potrądzikowych

Liczba słów:
383

Podsumowanie:
Proste sposoby usuwania trądziku.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Podczas gdy trądzik wpływa na około 90 % nastolatków, tylko niewielka większość osób dotkniętych chorobą ma blizny. Jednak ci, którzy mają blizny, często szukają metod usuwania blizn potrądzikowych, które działają w celu usunięcia lub zmniejszenia blizn. Na szczęście dostępnych jest wiele opcji usuwania blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn potrądzikowych można wykonać dermabrazją. Jest to proces, w którym wierzchnie warstwy skóry są usuwane za pomocą maszyny, która dosłownie ściera skórę. Chociaż dermabrazja nadaje skórze gładszy wygląd, nie jest w 100% skuteczna w usuwaniu blizn potrądzikowych.

Peelingi chemiczne to kolejna opcja usuwania blizn potrądzikowych. Działa to podobnie jak dermabrazja, ale zamiast maszyn do usuwania górnej warstwy skóry stosuje się środki chemiczne. Ponownie, nie jest to w 100% skuteczne w usuwaniu blizn potrądzikowych, ale zapewnia gładszy wygląd skóry.

Inną techniką usuwania blizn potrądzikowych są zastrzyki z kolagenu. Zastrzyki z kolagenu są często stosowane w leczeniu zmarszczek, blizn i linii. Zastrzyki mogą być kosztowne i trzeba będzie je regularnie powtarzać. Jest to kolejna technika usuwania blizn potrądzikowych, która w rzeczywistości nie usuwa blizn. Po prostu je ukrywa.

Drastyczną procedurą usuwania blizn potrądzikowych jest autologiczny transfer tłuszczu. Jest to proces, w którym tłuszcz jest usuwany z innych części ciała i wstrzykiwany z powrotem w skórę. Nie usuwa blizn. Zamiast tego wypełnia zagłębienia, takie jak te charakterystyczne dla blizn potrądzikowych. Ponownie, jest to drastyczna metoda usuwania blizn potrądzikowych, a proces będzie musiał zostać powtórzony, gdy tłuszcz zostanie wchłonięty przez organizm.

Kolejną drastyczną techniką usuwania blizn potrądzikowych są przeszczepy dziurkowe. Jest to proces, w którym pobierane są małe przeszczepy skóry i używane w celu zastąpienia blizny. Ta technika usuwania blizn potrądzikowych jest zwykle stosowana do usuwania głębokich blizn potrądzikowych.

Najnowszą – i pozornie najskuteczniejszą – techniką usuwania blizn potrądzikowych jest Laserowe Resurfacing. To proces polegający na delikatnym odparowaniu skóry pokrytej bliznami trądzikowymi za pomocą lasera. Po odparowaniu uszkodzonej skóry, widoczna jest nowa – pozbawiona blizn – skóra pod spodem. Znieczulenie miejscowe stosuje się na małych obszarach, ale w celu usunięcia blizny potrądzikowej na całej twarzy osoba jest zwykle uspokajana znieczuleniem podawanym dożylnie przez anestezjologa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish