Wpływ trądziku

Tytuł:
Wpływ trądziku

Liczba słów:
618

Podsumowanie:
Ten artykuł mówi o wpływie trądziku na osoby, które go mają.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Wpływ społeczny

Wiele osób cierpiących na trądzik ma tendencję do izolowania się od społeczeństwa i celowo decyduje się nie spotykać się z przyjaciółmi. Czemu? Ponieważ osoby cierpiące na trądzik są nękane uczuciem depresji, zażenowania i mają zły obraz ciała. To z kolei prowadzi do frustracji, złości i ciężkiej depresji. Te negatywne skutki psychologiczne mogą mieć bardzo paraliżujący wpływ na życie społeczne jednostki, co z kolei zniechęci ją do wykorzystywania życiowych szans w życiu społecznym, szkolnym, a nawet w pracy. Depresja spowodowana trądzikiem może prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości, powodując, że chorzy celowo opuszczają randki, spotkania towarzyskie, zajęcia, rozmowy kwalifikacyjne, a nawet pracę.

Wpływ psychologiczny

Chociaż trądzik nie jest uważany za schorzenie zagrażające życiu, jego skutki psychologiczne mogą być dość głębokie, ponieważ trądzik dotyka najbardziej widocznych części ciała. Psychologiczne skutki trądziku ujawniły się dopiero w ostatnich latach. Fakt: psychologiczne blizny spowodowane trądzikiem mogą trwać wiecznie, więc jest to bardzo ważny temat do zbadania. Należy pamiętać, że nasilenie trądziku można również mierzyć jego wpływem na życie emocjonalne i społeczne osoby cierpiącej na trądzik.

Jak pomóc

Teraz, gdy ustaliliśmy, że wypryski, cysty itp. Mogą być bardzo szkodliwe dla psychiki, szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy to tworzy się jednostka przechodzi tak wiele ważnych zmian, co można zrobić, aby temu zapobiec. W końcu mówimy o poważnych stanach demontażu, które mogą prowadzić do zaburzeń depresyjnych, spadku w nauce, izolacji społecznej, nadużywania substancji, a nawet samobójstw.

Co robić? Pierwszym krokiem, który musi podjąć osoba cierpiąca na trądzik, jest pogodzenie się ze swoim stanem. Będzie to miało negatywny wpływ na twoje życie, ponieważ nasze społeczeństwo ocenia nas po naszym wyglądzie. Rzecz w tym, że osoba cierpiąca na trądzik nie musi sama się z tym zmierzyć. Pomyśl o liczbach wymienionych na stronie głównej „Trądzik dotyka około 80% wszystkich nastolatków”. Oznacza to, że osiem na dziesięć osób wokół Ciebie walczyło lub musiało walczyć z trądzikiem i jego negatywnymi skutkami społecznymi. Nie wstydź się więc informować i angażować ludzi, z którymi się kontaktujesz, aby zapobiec utrwaleniu się blizn psychicznych.

Cała Twoja rodzina, nauczyciele, trenerzy i lekarze muszą lepiej zrozumieć wpływ trądziku na Ciebie. Może się to wydawać niezręcznym i trudnym zadaniem, ale będziesz zaskoczony tym, jak rozumieją i współczują inni w stosunku do twojej sytuacji. Jeśli czujesz się zbyt nieśmiały, aby poruszać to w rozmowie, wydrukuj tę stronę i zostaw ją na biurku nauczyciela lub trenera i / lub poproś znajomych i rodzinę o przeczytanie. Wyślij im link do tej strony. Spowoduje to zarówno zrozumienie, wsparcie, jak i otwartą komunikację w sprawach, których nie należy utrzymywać w tajemnicy. Poinformuj osoby, które kochasz lub z którymi masz regularny kontakt, wiedzą, jak się czujesz po trądziku.

Możesz także zechcieć omówić mity i realia związane z trądzikiem z osobami, które wybrałeś do konsultacji lub rozmowy o trądziku. Upewnij się, że rozumieją, że nie jest to spowodowane złymi nawykami żywieniowymi, złą higieną osobistą lub czymkolwiek innym, co może prowadzić do przekonania, że to Twoja wina, że masz trądzik. Ludzie muszą wiedzieć, że trądzik to nie twoja wina. Wspierająca rodzina, wspierający przyjaciele, a nawet wspierający trener lub nauczyciel pomogą Ci bez końca w utrzymaniu poczucia własnej wartości. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić.

Wsparcie, aktualne informacje i właściwy schemat leczenia trądziku są koniecznością w przypadku tego schorzenia skóry.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish