Właściwe leki na trądzik

Tytuł:
Właściwe leki na trądzik

Liczba słów:
813

Podsumowanie:
Trądzik dotyka ludzi w każdym wieku, płci i rasy.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Zwykle uderza w wyraźnie widoczny miejsca takie jak twarz, szyja, klatka piersiowa i plecy. Trądzik może być spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak kontakt z substancją oleistą, stosowanie niektórych leków, steroidów lub wydzielanie niektórych hormonów. Ponad dziewięćdziesiąt procent pacjentów z trądzikiem reaguje na leczenie, chociaż może być konieczne kontynuowanie leczenia przez miesiące lub nawet lata. Oto kilka naturalnych środków, których możesz użyć do leczenia trądziku.

Co powoduje trądzik?
Jak wspomniano powyżej, trądzik może być spowodowany wieloma czynnikami. Najczęstsze przyczyny trądziku to kontakt z oleistą substancją, taką jak olej mineralny, olej roślinny lub ropa naftowa, oraz stosowanie niektórych leków, takich jak steroidy lub pigułki antykoncepcyjne. Jednak najczęściej przyczyną trądziku jest wydzielanie androgenów, czyli hormonów płciowych, które są początkowo wydzielane na początku dojrzewania. Androgeny to męskie hormony, ale wydzielane są również przez kobiety. Stymulują produkcję sebum z gruczołów łojowych skóry. Kiedy te gruczoły łojowe stają się nadaktywne, a wyjście z gruczołu jest zablokowane, olej gromadzi się w gruczole i zaczyna puchnąć. Tak powstaje trądzik. Bakteria zwana Propionibacterium acnes zwykle kolonizuje ten obrzęk gruczołu, powodując rozwój zapalenia i ropy. W szczególnie ciężkich przypadkach gruczoły mogą wniknąć w skórę i wytworzyć cysty. Ostatnio lekarze kojarzą trądzik z grzybem na twarzy. Zatkana okrężnica może również przyczyniać się do trądziku. Zalecamy stosowanie środka do czyszczenia okrężnicy, takiego jak Oxy-Powder, aby utrzymać jelito w czystości.

Jak leczyć trądzik?
Domowe środki zaradcze:
• Nietłusty środek do mycia twarzy zawierający olejek z drzewa herbacianego lub jeżówkę może pomóc zmniejszyć częstość występowania wyprysków trądzikowych. Umyj twarz dwa razy dziennie rano i wieczorem oraz dokładnie spłucz ciepłą, oczyszczoną wodą.
• Unikaj tłustych i zanieczyszczonych chemicznie kosmetyków lub jakichkolwiek produktów do twarzy, które zawierają stearynian socetylu, izostearynian izopropylu, palmitynian izopropylu, mirystynian izopropylu i chlorek sodu, parabeny, ponieważ te składniki mogą powodować trądzik.
• Zapewnij dodatkową pielęgnację suchej skórze, dokładnie umyj i spłucz twarz oraz używaj produktów przeznaczonych specjalnie do suchej skóry.
• Naturalne, ściągające środki czyszczące usuwają złogi sebum, które mogą zostać zablokowane w gruczołach skóry. Produkty te mogą powodować wysuszanie, swędzenie i zaczerwienienie, dlatego używaj ich tylko w obszarach problematycznych.
• Oxy-Skin ™ to także bardzo skuteczny naturalny środek na trądzik.

Ziołowe środki lecznicze: Zioła takie jak rumianek, lawenda, jałowiec, bergamotka, korzeń mniszka lekarskiego i korzeń łopianu mogą być stosowane w celu zmniejszenia toksyczności i poprawy ogólnej kondycji skóry. Echinacea i poke root są często używane ze względu na ich właściwości przeciwzapalne, a koniczyna czerwona może być korzystna ze względu na działanie estrogenowe. Oczar wirginijski ma doskonałe właściwości ściągające i może być bardzo skuteczny na trądzik. Oto kilka naturalnych receptur ziołowych na trądzik.

• Połącz zmielony imbir z mlekiem i nałóż na dotknięty obszar.
• Zrób pastę z miodu i cynamonu i nakładaj na dotknięty obszar w nocy. Rano umyj pastę ciepłą wodą. Kontynuuj przez 1-2 tygodnie.
• Wymieszaj sok z cytryny z cynamonem i nanieś na trądzik
• Wymieszaj zmieloną skórkę pomarańczy z wodą, aby powstała pasta i nałóż na dotknięte miejsca. Umyć ciepłą wodą po dwudziestu do trzydziestu minutach.
• Wcieraj świeży czosnek w trądzik w częstych odstępach czasu, aż do trądziku.
• Użyj soku z surowej papai, aby złagodzić obrzęki trądzikowe.
• Zrób pastę z soli i octu i zmyj po dwudziestu do trzydziestu minutach.
• Natrzyj trądzik świeżym sokiem miętowym.
• Zrób pastę z kurkumy i octu i zastosuj na trądzik. Spłucz letnią wodą po dwudziestu do trzydziestu minutach.
• Pij sok z trawy pszenicznej, aby zapobiegać i leczyć trądzik.
• Nałóż okład ze zmielonych nasion sezamu i wodę na trądzik, aby zmniejszyć stan zapalny.

Leczenie uzupełniające

• Akupunktura: Uważa się, że przyczyną trądziku jest zastój Chi w kanałach twarzy. Akupunktura wykonywana w tych punktach twarzy może pomóc złagodzić trądzik.
• Homeopatia: U pacjentów z krostami i ślepymi czyrakami, szczególnie na twarzy, szyi i plecach, może pomóc Kali brom. Selen jest często stosowany u osób cierpiących na trądzik z tłustą skórą, zaskórnikami i krostami.

Leczenie konwencjonalne – te zabiegi nie są zalecane.

Leki: Konwencjonalne leki przeciwtrądzikowe mogą być stosowane miejscowo – bezpośrednio na skórę lub ogólnoustrojowo – wewnętrznie. Leki obejmują nadtlenek benzoilu, kwas retinowy, steroidy, antybiotyki, doustne środki antykoncepcyjne i izotretynoinę (Accutane).

Zastrzyki terapeutyczne: W ciężkich przypadkach trądziku,

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish