Umyj skórę i chroń trądzik

Tytuł:
Umyj skórę i unikaj trądziku

Liczba słów:
470

Podsumowanie:
Skóra jest największym z kanałów eliminacji. Poprzez skórę usuwane są toksyny, które przedostają się na powierzchnię skóry z krwi. Dowiedz się, jak i kiedy myć skórę, aby mieć miękką i piękną skórę.

Słowa kluczowe:
skóra, pędzel, szczotkowanie, toksyny, zaparcia, pory, trądzik

Artykuł Ciało:
Skóra jest największa z eliminacji kanały. Poprzez skórę usuwane są toksyny, które przedostają się na powierzchnię skóry z krwi. Kiedy regularne kanały wydalania są spowolnione lub częściowo zatkane, na przykład zaparcie okrężnicy, nie wszystkie toksyny wydostają się z kałem.

Toksyny gromadzące się w okrężnicy mają tendencję do przemieszczania się do krwi, gdy ściany okrężnicy zostały osłabione przez ciągłe zaparcia lub nadużywane przez spożywanie nadmiernej ilości fast foodów. Gdy znajdą się we krwi, trafiają do wątroby w celu detoksykacji.

Jeśli często masz zaparcia, Twoja wątroba będzie przepracowana i nie będzie w stanie odtruć wszystkich toksyn okrężnicy. Wątroba będzie przechowywać wiele toksyn we własnej tkance oraz w innych tkankach organizmu, stawach, narządach, komórkach i skórze.

Kiedy masz nadmierne toksyny, a twój układ odpornościowy nie jest w stanie ich odtruć, toksyny te zostaną przeniesione na powierzchnię skóry przez krew, gdzie dostaną się do porów włosów – mieszków włosowych – i spróbują przenieść się do skóry powierzchnia. Kiedy twoje pory nie działają prawidłowo, nadmierne toksyny w porach mogą prowadzić do trądziku.

Zapach ciała jest również wynikiem wydostawania się toksyn przez skórę, które powinny wydostawać się innymi kanałami eliminacyjnymi.

Jeśli skóra Twojego ciała jest czysta, a pory otwarte i niezatkane, toksyny będą się przez nie przemieszczać, nie powodując wyprysków ani wykwitów. Skóra normalnie usuwa ze skóry 1-2 funty toksyn dziennie.

Możesz powiedzieć, kiedy twoje pory są otwarte. Podczas ćwiczeń swobodnie się pocisz. Jeśli nie pocisz się dużo podczas upałów lub podczas ćwiczeń, prawdopodobnie twoje pory skóry są zatkane.

Aby Twoja skóra była aktywna i służyła jako dobry kanał eliminacji, musisz codziennie myć ją przed prysznicem lub w trakcie kąpieli. Kiedy myjesz skórę, szczotkuj w jednym kierunku, zaczynając od stóp w kierunku serca.

W swojej książce Detox For Life, 2002, Loree Taylor Jordan, C.C.H., I.D. mówi:

„Jednym z największych darów zdrowia, jakie możesz sobie dać, jest szczotkowanie skóry. Szczotkowanie skóry na sucho w jednej z najlepszych kąpieli. Żadne mydło nie zmyje tak czystej skóry, jak nowa skóra pod starą. Co 24 godziny wykonujesz nową skórę na ciele. Skóra będzie tak czysta, jak krwiobieg. Szczotkowanie na sucho usuwa wierzchnią warstwę. Pomaga to wyeliminować katar kryształów kwasu moczowego i różne inne kwasy z organizmu. Skóra powinna codziennie usuwać 2 funty kwasów odpadowych ”.

Zrozumienie, jak żyje Twoja skóra, pomoże Ci utrzymać ją w czystości. Codziennie myj skórę i wprowadzaj toksyny na powierzchnię skóry, skąd możesz się ich pozbyć pod prysznicem.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish