Trwałe lekarstwo na blizny potrądzikowe

Tytuł:
Trwałe lekarstwo na blizny potrądzikowe?

Liczba słów:
761

Podsumowanie:
Pozbycie się blizn potrądzikowych jest możliwe. Zapoznaj się z różnymi metodami leczenia blizn potrądzikowych i ich trwałego usuwania.

Słowa kluczowe:
trądzik, metody leczenia trądziku, pozbycie się trądziku, pozbycie się blizn potrądzikowych, pozbycie się trądziku i wyprysków

Artykuł Treść :
Zapytaj kogokolwiek, kto kiedykolwiek cierpiał na trądzik, co było najmniej przyjemną częścią całego doświadczenia i prawdopodobnie najbardziej możliwą odpowiedzią będą blizny – blizny potrądzikowe, które pozostają długo po ustąpieniu trądziku. Jeśli trądzik jest uważany za zły, to co z bliznami potrądzikowymi przez kilka lat? Jeśli chcesz uniknąć blizn potrądzikowych lub się ich pozbyć, oto kilka wskazówek …

lt;bgt; Lepiej zapobiegać niż leczyć lt;/bgt;

Jeśli jeśli nadal jesteś we wczesnym stadium trądziku, możesz jak najszybciej skonsultować się z wykwalifikowanym dermatologiem, aby zapobiec pogorszeniu się trądziku. Szybkie pozbycie się trądziku może znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania blizn w późniejszym czasie. Wykwalifikowany dermatolog może pomóc w określeniu rodzaju skóry, a konkretne czynniki wyzwalające, które mogą zaostrzyć trądzik, pomogą Ci szybko pozbyć się trądziku.
A jeśli masz już blizny?
Cóż, jeśli Twój trądzik przekroczył już początkową fazę zaskórników i zaskórników i masz teraz pryszcze i blizny na twarzy, to musisz zrobić dwie rzeczy jednocześnie – pozbyć się pryszczów i pozbyć się blizny po trądziku.
Zanim omówimy, jak wyeliminować blizny potrądzikowe, warto wiedzieć …

lt;bgt; Czym są blizny potrądzikowe? lt;/bgt;

Blizny potrądzikowe powstają także w przypadku wyprysków stan zapalny lub nie goją się całkowicie. Blizny potrądzikowe powstają, gdy przynajmniej jedna z warstw zdrowej skóry jest uszkodzona. Kiedy skóra jest uszkodzona i krwawi, ciało tworzy w miejscu nowe włókna tkanki, aby zagoić ranę i zatrzymać krwawienie. To właśnie te tkanki mogą wyglądać jak blizna.
Tak więc pozbycie się blizn wymaga zastąpienia tkanki bliznowatej zdrową tkanką jakimś procesem lub metodą.
Całkowite uwolnienie się od blizn potrądzikowych, które już powstały, zależy od dwóch rzeczy: 1) ciężkości blizny i 2) stosowanej metody leczenia. Im poważniejsze blizny, tym więcej wysiłku i czasu może wymagać, zanim blizna całkowicie się zagoi.

lt;bgt; Metody leczenia blizn potrądzikowych lt;/bgt;

Istnieje kilka metod leczenia blizn potrądzikowych, ale w praktyce bardzo niewiele z nich może być bardzo skutecznych. Niektóre metody mogą mieć skutki uboczne, o których warto wiedzieć przed uruchomieniem takiego programu.
Laserowe odnawianie powierzchni: laser dwutlenku węgla wypala uszkodzoną skórę warstwa po warstwie. Kontrolowana jest głębokość penetracji. Gdy zewnętrzne warstwy uszkodzonej skóry są usuwane, wraz z rozpoczęciem procesu gojenia zaczynają się tworzyć nowe komórki skóry, a po kilku tygodniach zaczyna pojawiać się młodsza, gładsza powierzchnia skóry. Tak ma przebiegać proces, przynajmniej w teorii. Laserowe odnawianie powierzchni to stosunkowo nowy proces i warto zapytać swojego dermatologa o skuteczność tej metody w leczeniu blizn potrądzikowych.
lt;bgt; Dermabrazja: lt;/bgt; używa wirującego instrumentu diamentowego lub obrotowej szczotki drucianej do ścierania zewnętrznych warstw skóry, które zostały uszkodzone. A kiedy skóra zacznie się goić, młodsza i gładsza skóra zastąpi starą skórę usuniętą przez otarcie. Proces gojenia może potrwać do 3 tygodni.
lt;bgt; Peelingi chemiczne do blizn potrądzikowych: lt;/bgt; kwaśne roztwory są nakładane na skórę w celu usunięcia uszkodzonych warstw, a nowa skóra, która się tworzy, jest zwykle gładsza. Peelingi chemiczne mają zakres od łagodnej do głębokiej penetracji. Chociaż peelingi chemiczne można nakładać w domu, wskazane byłoby skontaktowanie się z dermatologiem.
lt;bgt; Przeszczepy po przebiciu: lt;/bgt; Bardziej odpowiednia w przypadku głębokich i wżerowych blizn potrądzikowych, ta metoda polega na przebiciu otworu w celu usunięcia blizny, a następnie usunięciu niewielkiego kawałka nieuszkodzonej skóry – zwykle z obszaru za uchem – i używając go do zastąpienia uszkodzonej skóry.
Istnieją sposoby leczenia blizn potrądzikowych. Ale pytanie, które możesz chcieć zadać, brzmi …

lt;bgt; Czy one działają? lt;/bgt;

Wszystkie wymienione powyżej terapie wydają się mieć umiarkowany wskaźnik skuteczności – podczas gdy wydają się działać dobrze dla innych, niektórzy są mniej niż zachwyceni tymi zabiegami. Chociaż takich rezultatów można się spodziewać po każdym zabiegu medycznym, Twoja twarz jest bardzo ważną częścią Twojego życia i będziesz chciał mieć absolutną pewność, że każdy zabieg będzie korzystny dla Twojego samopoczucia, a nie inaczej.
Jeśli chcesz przeczytać inne sposoby leczenia trądziku, które wydają się działać bardzo dobrze, możesz zobaczyć, jak pozbyć się śladów trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish