Trądzik

Tytuł:
Trądzik

Liczba słów:
598

Podsumowanie:
Informacje o przyczynach trądziku i dostępnych metodach leczenia – w tym środki domowe.

Słowa kluczowe:
trądzik, problemy skórne, pryszcze, plamy

Treść artykułu:
Środki na gładszą skórę.

Czy masz trądzik? Trądzik może być plagą wieku młodzieńczego, ale może towarzyszyć ludziom w wieku średnim i później.

Trądzik to naprawdę ogólne określenie dla różnych objawów, takich jak pryszcze, zaskórniki i zaskórniki. Jest to stan, w którym pory skóry ulegają zatkaniu, a osoba zostaje objęta stanem zapalnym i niezapalnymi zmianami.

Więc jaka jest przyczyna tego zatykania? ……

Dziedziczność – przynajmniej w większości. Trądzik ma podłoże genetyczne – zwykle występuje rodzinnie, jest dziedziczną wadą twoich porów. Jeśli oboje rodzice mieli trądzik, trzech na czterech twoich braci i sióstr również go zachoruje.

Czynniki, które mogą zaostrzyć wybuch trądziku to: – Stres, ekspozycja na słońce, zmiany sezonowe i klimat mogą wywołać atak trądziku. Niektóre rodzaje makijażu i przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych mogą również powodować wybuch.

Zmień makijaż

U dorosłych kobiet makijaż jest głównym czynnikiem wywołującym ogniska trądziku, zwłaszcza w przypadku produktów na bazie oleju. To olej powoduje problem. Olej jest zwykle pochodną kwasów tłuszczowych, które są silniejsze niż własne kwasy tłuszczowe. Jeśli masz skłonność do trądziku, użyj makijażu bez oleju.

Przeczytaj etykiety.

Należy unikać produktów kosmetycznych zawierających lanoliny, mirystynian izopropylu, laurylosiarczan sodu, laureth-4 i czerwone barwniki DC. Podobnie jak olej, składniki te są zbyt bogate dla skóry.

Pierz prawidłowo.

Dokładnie zmywaj makijaż każdego wieczoru. Używaj łagodnego mydła dwa razy dziennie i pamiętaj, aby całkowicie spłukać mydło z twarzy. Spłucz sześć lub siedem razy świeżą wodą.

Użyj mniej makijażu.

Niezależnie od używanego makijażu, staraj się zmniejszyć nakładany makijaż.

Zostaw dobrze w spokoju.

Nie wyciskaj pryszczów ani zaskórników. Pryszcz to stan zapalny, który można zwiększyć, ściskając go, co może prowadzić do infekcji. Jeśli zostawisz je w spokoju, pryszcz zawsze zniknie w ciągu jednego do czterech tygodni.

Wiedz, kiedy wycisnąć.

Większość pryszczów najlepiej zostawić w spokoju, ale jest jeden rodzaj, który możesz ścisnąć, aby się go pozbyć. Jeśli pryszcz ma małą centralną żółtą główkę ropą, delikatne ściśnięcie sprawi, że otworzy się bardzo ładnie. Gdy ropa wyskoczy, pryszcz zagoi się szybciej.

Atakuj zaskórniki.

Możesz także pozbyć się zaskórników, ściskając je. Zaskórnik to bardzo zablokowana pora, a delikatne ściśnięcie pomoże to naprawić.

Zapewnij dodatkową pielęgnację suchej skóry.

Sucha skóra może być wrażliwa na niektóre dostępne bez recepty zabiegi, dlatego prosimy o ostrożne stosowanie tych zabiegów. Zacznij od produktów o niższej mocy, a następnie powoli zwiększaj stężenie.

Trzymaj się z dala od słońca.

Leki przeciwtrądzikowe mogą powodować niepożądane reakcje na słońce, więc ograniczaj ekspozycję, dopóki nie wiesz, jakie będą reakcje.

Stosuj jeden zabieg na raz.

Nie mieszaj zabiegów, stosuj tylko jeden na raz, ponieważ zmieszane mogą powodować niepożądane reakcje.

Zatrzymaj rozprzestrzenianie się trądziku.

Zastosuj leki przeciwtrądzikowe około pół cala wokół dotkniętego obszaru, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się trądziku. Trądzik przemieszcza się po twarzy od nosa do ucha, więc należy leczyć poza obszarem objętym stanem zapalnym. Większość ludzi popełnia błąd, lecząc tylko pryszcze, a nie przebijające się obszary skóry. To jest źle.

Jeśli cierpisz na trądzik, ufam, że te informacje będą dla Ciebie bardzo pomocne. Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu. http://www.acne-information-guide.com

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish