Trądzik – wypryski na plecach O co chodzi z trądzikiem na plecach

Tytuł:
Trądzik – wypryski na plecach – co to za trądzik na plecach?

Liczba słów:
710

Podsumowanie:
Trądzik pleców występuje we wszystkich rozmiarach i postaciach, od łagodnych postaci, takich jak zaskórniki, po poważne formy trądziku, w tym trądzik torbielowaty. „Bacne”, jak jest określane w slangu, może również obejmować pryszcze, krosty i zaskórniki. Trądzik pleców dotyka ludzi w wieku od dziesięciu do czterdziestu lat lub starszych. Zrozumienie przyczyn trądziku pleców i dostępnych opcji leczenia jest bardzo ważne, aby leczyć i zapobiegać temu schorzeniu.

Słowa kluczowe:
trądzik

Treść artykułu:
Trądzik pleców występuje we wszystkich rozmiarach i postaciach, od łagodnych postaci, takich jak zaskórniki, po poważne formy trądziku, w tym trądziku torbielowatego. „Bacne”, jak jest określane w slangu, może również obejmować pryszcze, krosty i zaskórniki. Trądzik pleców dotyka ludzi w wieku od dziesięciu do czterdziestu lat lub starszych. Zrozumienie przyczyn trądziku pleców i dostępnych opcji leczenia jest bardzo ważne, aby leczyć i zapobiegać temu schorzeniu.

Podobnie jak wszystkie inne formy trądziku, nie ma jednej rzeczy, która powoduje trądzik pleców. W opinii społeczności medycznej trądzik pleców występuje również wtedy, gdy gruczoły łojowe zaczynają szybciej funkcjonować w okresie dojrzewania. Androgeny z grupy hormonów, występujące zarówno u kobiet, jak iu mężczyzn, stają się nadaktywne, co z kolei powoduje reakcję w gruczołach łojowych, które wytwarzają dodatkowy olej. Gruczoły łojowe znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Gruczoły łojowe nieustannie wytwarzają i wydzielają olej przez pory w skórze. Zbyt duża ilość olejków powoduje zatykanie porów i mieszków włosowych. Chodaki utrudniają ucieczkę martwych komórek ze skóry, co z kolei skutkuje bałaganem oleju i martwymi komórkami zatykającymi mieszek włosowy. To przyciąga bakterie, które powodują powstawanie trądziku.

Trądzik pleców można znaleźć na dowolnej części ciała i niekoniecznie musi występować na plecach. Może być bardzo ciężki z dużymi zmianami i bolesnymi cystami. Trądzik pleców może być po prostu czymś, na co niektórzy ludzie są podatni lub może być spowodowany innymi rzeczami, takimi jak ciasne ubranie lub ciężki plecak. Brak kontaktu z plecami nie jest logicznym krokiem zapobiegawczym, ponieważ wszyscy musimy usiąść i każdy musi nosić ubranie. Trądzik pleców łatwiej jest leczyć niż próbować mu zapobiegać, ponieważ większość ludzi cierpi na trądzik pleców w takim czy innym czasie. Skóra na plecach jest znacznie grubsza i dlatego pozwala na mocniejsze miejscowe zabiegi, takie jak dziesięcioprocentowy nadtlenek benzoilu. Ta siła nadtlenku benzoilu nie jest odpowiednia dla innej skóry, która jest zwykle cieńsza i nie będzie w stanie utrzymać się pod ciężkim traktowaniem. Możesz dostać wszystkie te same rodzaje trądziku, zaskórników, zaskórników, grudek, krost i cyst na plecach, tak jak na każdej innej części ciała.

Istnieją jednak pewne różnice w trądziku pleców i trądziku zlokalizowanym w innych częściach ciała. Trądzik pleców nie jest spowodowany genetyką, jak inne trądzik. Niektóre ciężkie przypadki trądziku pleców mogą być przenoszone genetycznie, ale najprawdopodobniej jest to tylko typ ciała danej osoby lub osobisty skład genetyczny. Ludzie na całym świecie w pewnym momencie swojego życia cierpią na trądzik pleców. W przeciwieństwie do innych trądzików, jedzenie nie przyczynia się do powstawania ani zaostrzeń trądziku pleców. Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że potrawy gotowane w tłuszczu lub o dużej zawartości tłuszczu przyczyniają się do trądziku pleców.

Wiadomo również, że nadmierne wydzielanie oleju i gromadzenie się brudu nie ma dużego wpływu na rozwój trądziku pleców. Wykazano, że nadmierne pocenie się i brak natychmiastowego mycia się lub prysznica nie zwiększa prawdopodobieństwa wystąpienia trądziku pleców. Wydaje się, że stres nie wpływa na trądzik pleców. Są tacy, którzy uważają, że trądzik twarzy zwiększa się z powodu stresu. Jednak stres może powodować, że trądzik pleców nie goi się. Często stres powoduje, że ludzie wyrywają i niepokoją pryszcze, co pogarsza stan.

Przyjmowanie niektórych leków bez recepty może leczyć wypryski trądziku pleców w stanach, które nie są złożone. Niektórzy specjaliści ds. Skóry lub dermatolodzy powinni leczyć ciężkie formy trądziku na plecach, takie jak trądzik torbielowaty. Większość prostszych form trądziku może zniknąć podczas codziennego mycia i oczyszczania, ale ponieważ trądzik torbielowaty wnika w głąb skóry i może powodować trwałe blizny, należy mu zapewnić poważniejszą opiekę medyczną niż zwykłe krosty lub zaskórniki na plecach. Zawsze porozmawiaj z lekarzem o leczeniu przed rozpoczęciem programu leczenia trądziku pleców. Nigdy nie próbuj leczyć ciężkiego trądziku samodzielnie lub za pomocą produktów dostępnych bez recepty bez konsultacji z lekarzem.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish