Trądzik w tym wieku Ale nie jestem już nastolatkiem.

Tytuł:
Trądzik w tym wieku? Ale nie jestem już nastolatkiem.

Liczba słów:
685

Podsumowanie:
W przeciwieństwie do niektórych mitów na temat trądziku, pryszcze są nie tylko dla nastolatków w okresie dojrzewania. Nie, prawie każdy, kto jest podatny na trądzik, może na niego cierpieć, zwłaszcza jeśli cierpiał na to jako nastolatka. Dlatego zobaczmy, co możemy zrobić, aby zapobiec nieestetycznym pryszczom nawet jako dorośli.

Słowa kluczowe:
Trądzik dorosłych

Treść artykułu:
Wbrew niektórym mitom na temat trądziku, pryszcze są nie tylko dla nastolatków przechodzących okres dojrzewania i wstrząsów hormonalnych .

Pomimo faktu, że może to być najwyższy odsetek populacji, która może borykać się z brzydkimi pryszczami, trądzik może dotknąć prawie każdego i mówiąc z własnego doświadczenia, jeśli nie jest leczony lub nie zapobiega się trądzikowi może być tak samo wyczerpujące fizycznie i emocjonalnie dla dorosłych, jak dla nastolatków.

Właściwie trądzik dorosłych może być jeszcze bardziej niszczycielski, ponieważ nie ma usprawiedliwienia takiego
jak „to tylko okres dojrzewania, wyrosniesz z niego…”. Myślę, że wszyscy ludzie, którzy próbowali mnie pocieszyć jako nastolatka, którzy niestety musieli radzić sobie z trądzikiem do 22 roku życia, byli w błędzie. Chcieli dobrze, ale nadal się mylili.

Obecnie trądzik dorosłych dotyka 25% dorosłych mężczyzn i do 50% dorosłych kobiet, chociaż często nie jest rozpoznawany. W związku z tym, jak skutecznie kontrolować tę kłopotliwą sytuację, jest oczywiście konieczne.

Chociaż konwencjonalne metody leczenia trądziku u dorosłych i nastolatków są tym, do czego zwraca się spora część populacji, opierając się na moich doświadczeniach i śmiem mówić zdrowy rozsądek, to, co zadziałało dla mnie, było i jest naturalnym lekarstwem na trądzik.

Ponieważ leczenie i kontrola trądziku dorosłych nie różni się drastycznie od leczenia nastolatków, przy leczeniu bez leków, te proste kroki mogą być stosowane przez każdego, kto boryka się z problemami z trądzikiem.

1. Przede wszystkim nie obchodzi mnie, co mówią niektóre witryny i promujący produkty o tym, jak dieta nie wpływa na trądzik; musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób jasny i prosty. Jesteś tym co jesz. Jeśli chcesz mieć jaśniejszą skórę i dodatkową premię w postaci poprawy zdrowia, oczywiście niezbędne będzie prawidłowe odżywianie. To powiedziawszy: Przyjaciele owoców i warzyw. Kupuj więcej w przejściu z produktami i omiń stoiska z przekąskami przy kasie. Jest to warte poświęcenia, a to stanowi podstawę leczenia wewnętrznego trądziku od samego początku.

2. Jeśli chodzi o zewnętrzną pielęgnację trądziku, możesz nauczyć się takich prostych wskazówek, jak masaż twarzy i ćwiczenia. Jednak (teraz mówię na podstawie tego, przez co przeszedłem i wierz mi, że miałem trądzik ZŁY…) zwykłe mycie twarzy tylko czystymi rękami i zwykłą zimną wodą może być najbardziej skutecznym sposobem na oczyszczenie porów. W połączeniu z masowaniem twarzy i okazjonalnym parowaniem twarzy będzie to w zupełności wystarczające do oczyszczenia skóry.

3. Codziennie zmieniaj poszewki na poduszki i upewnij się, że masz ręcznik wyłącznie na twarz lub możesz użyć ręczników papierowych.

4. Jeśli używasz przetłuszczających się produktów do włosów, umyj włosy szamponem przed pójściem spać lub przynajmniej użyj czystej szmatki, aby utrudnić wprowadzanie tłustych substancji do poszewki i nieuchronnie do twarzy podczas snu.

5. W tej kwestii postaraj się również spać po prawej stronie. Oprócz ochrony przed zanieczyszczeniami na twarzy, jest to świetne dla serca i płuc oraz pozwala na lepszy i spokojny sen (co przypadkowo pomaga w kontrolowaniu trądziku).

6. W przypadku mężczyzn podczas golenia należy golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów (głównie w dół), a po zabiegu po goleniu należy również zwrócić uwagę na masaż twarzy i od czasu do czasu na twarz.

7. Dla kobiet – Zaleca się unikanie skomplikowanego i niewskazanego schematu makijażu. Poza tym, im jaśniejsza staje się Twoja skóra, tym mniej czasu spędzasz na makijażu. Można śmiało powiedzieć, że większość facetów takich jak wy, panie – no wiesz… naturalne.

8. Polubownie radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. To kolejny temat sam w sobie, ale pokrótce te prace: odpowiednia dieta (czynnik nr 1), właściwe nawyki myślenia i ćwiczenia. Jeśli chodzi o stres, pozwólcie, że wspomnę o jodze – nie mam miejsca, by wyjaśnić, dlaczego, ale przyjaciele, dzięki jej ćwiczeniom słonecznym i ich pochodnej, hinduskim pompkom, joga jest niesamowita do odprężania.

Trądzik dorosłych może być frustrujący i zawstydzający, ale wykonując powyższe kroki, weź to od faceta, który przeszedł przez to i już tego nie robi, na pewno znajdziesz się na drodze do jaśniejszej skóry.

Więc skorzystaj z tych wskazówek, aby uwolnić się od trądziku dorosłych już dziś.

W przyjaźni,

Foras Aje

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish