Trądzik – używaj regularnie kwasów AHA, aby powstrzymać powstawanie trądziku

Tytuł:
Trądzik – używaj regularnie kwasów AHA, aby powstrzymać powstawanie trądziku

Liczba słów:
272

Podsumowanie:
AHA lub alfa-hydroksykwasy są dostępne w wielu formułach. Dostajesz je zarówno jako produkty OTC, jak i jako preparaty na receptę.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, skóra, pielęgnacja skóry, leczenie skóry, alfa-hydroksykwasy,

Artykuł Treść:
AHA – czym oni są?

AHA lub alfa-hydroksykwasy są dostępne w wielu formulacjach. Dostajesz je zarówno jako produkty OTC, jak i jako preparaty na receptę. Jeśli masz skłonność do regularnych wybuchów trądziku, czas pomyśleć o regularnym stosowaniu AHA, aby im zapobiegać. Omówmy, dlaczego uważam, że AHA mogą działać zapobiegawczo.

Trądzik i blokada porów-

Jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku jest zatykanie porów. Jeśli pory pozostaną otwarte, trądzik nie powstanie, ponieważ nadmiar sebum wydostanie się na skórę i zostanie zmyty. Zablokowane pory umożliwiają gromadzenie się sebum i stan zapalny.

AHA i pory-

AHA to kwaśne cząsteczki powszechnie występujące w mleku, soku z trzciny cukrowej i wielu innych produktach naturalnych. Kwasy te pełnią bardzo ważną funkcję na skórze. Rozpuszczają cement, który utrzymuje razem martwe komórki skóry i usuwają martwe komórki z powierzchni skóry. Robiąc to, otwierają pory. Jeśli codziennie używasz AHA, Twoja skóra ma bardzo mało okazji do zablokowania. Porozmawiaj ze swoim lekarzem i dowiedz się, czy powinieneś ich używać, a jeśli tak, jaką siłę. Należy wziąć pod uwagę rodzaj skóry. W sprawie AHA należy skonsultować się z lekarzem.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish