Trądzik – szybkie porady

Tytuł:
Trądzik – krótkie porady

Liczba słów:
351

Podsumowanie:
Szybkie wskazówki, jak zapobiegać wzrostowi i pogorszeniu trądziku.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Szybkie porady dotyczące trądziku 1: Elektryczne maszynki do golenia mogą nie golić się tak blisko skóry; jednak lepiej pomagają w zapobieganiu trądzikowi i innym wypryskom skóry i nawrotom.

Szybkie porady dotyczące trądziku 2: Jeśli wybierzesz maszynkę do golenia nieelektryczną, ostrze jednosieczne jest w rzeczywistości lepsze. Czemu? Ponieważ ostrza o podwójnych i potrójnych krawędziach chwytają mieszki włosowe i wyciągają je spod naskórka. W trakcie tego procesu Twoja skóra „leczy się”, zamykając te otwory, co utrudnia przyszłym mieszkom włosowym wyrastanie na zewnątrz – tworząc stan zapalny w ciasnych obszarach.

Szybkie porady dotyczące trądziku 3: Dokładnie oczyść twarz i wszelkie inne obszary, na które codziennie nakładane są kosmetyki, zwłaszcza w połączeniu z ćwiczeniami lub innymi czynnościami sprzyjającymi poceniu się, gdzie istnieje możliwość wchłonięcia chemikaliów lub wsiąkł w twoje pory.

Szybkie porady dotyczące trądziku 4: Kosmetyki – Aby uniknąć zatykania porów i podrażnień skóry, które są podobne do trądziku i mogą przyczyniać się do powstawania trądziku, używaj produktów oznaczonych jako „niekomedogenne” lub „bezolejowe”. Połyskujące kolory twarzy mogą zawierać łuszczący się minerał zwany miką, który może powodować podrażnienia skóry i zatykać pory. Inne dodatki barwiące, które mogą powodować podobne reakcje, to pochodne smoły węglowej, karmin i ciężka śmietanka w rumieńcach.

Szybkie porady dotyczące trądziku 5: Więcej środków zapobiegawczych obejmuje używanie błyszczyka, który zapewnia matowe wykończenie zamiast wysokiego połysku, co zmniejsza zatykanie porów; Zauważ, że im większy połysk, tym więcej zawartości komedogennej i tym bardziej pory mogą się zatykać. Pamiętaj, że kremy pod oczy mogą zawierać większe stężenia środków nawilżających niż zwykłe kremy i balsamy, co oznacza, że mają większy potencjał zatykania porów w okolicznych obszarach twarzy.

Szybkie porady dotyczące trądziku 6: Dodatkowo zachowaj ostrożność w przypadku produktów do stylizacji włosów, które zawierają oleje, alkohol i kleje, które należy trzymać z dala od skóry i przedostawać się do porów wraz z potem podczas treningu; Zwłaszcza uważaj na żele i musy do włosów, aby nie zatykały linii włosów. Zachowaj ostrożność przy wyborze kosmetyków zapachowych i zapachowych, a jeśli to możliwe, wybieraj wersje „hipoalergiczne” lub „bezzapachowe”, aby uniknąć reakcji alergicznych i podrażnień skóry (zalecane jest pobranie próbki z 3 dni za uchem).

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish