Trądzik – sprawdzone lekarstwo na trądzik z pochodnymi witaminy A.

Tytuł:
Trądzik – sprawdzone lekarstwo na trądzik z pochodnymi witaminy A

Liczba słów:
324

Podsumowanie:
Witamina A jest uważana za bardzo ważną witaminę przeciwutleniającą . Stosowanie witaminy A w postaci beta-karotenu zabija wolne rodniki i długo utrzymuje młodość.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, utleniacz, czas, witamina a, skóra, efekt uboczny, retinoidy, retinol, łój,

Artykuł Ciało:
Trądzik i witamina A

Witamina A jest uważana za bardzo ważną witaminę przeciwutleniającą. Stosowanie witaminy A w postaci beta-karotenu zabija wolne rodniki i długo utrzymuje młodość. Jak witamina A jest używana w leczeniu trądziku? Dowiedzmy się szczegółowo.

Skutki uboczne witaminy A – dobrodziejstwo

Lekarze ostrzegają, że witamina A w dużych ilościach może być niebezpieczna. W łagodnych dawkach wysusza skórę i złuszcza ją. Ten efekt uboczny został wykorzystany do przygotowania pochodnych witaminy A zwanych retinoidami. Witamina A jest również nazywana retinolem. Jego pochodne nazywane są retinoidami. Najbardziej znaną pochodną jest izotretynoina. Inne to tretinoina, adapalen, tazaroten.

Leczenie trądziku pochodnymi witaminy A

Miejscowe pochodne witaminy A wysuszają skórę i złuszczają górne warstwy. Ta jakość jest bardzo przydatna w leczeniu trądziku. Łój, olej skóry, jest najbardziej odpowiedzialny za wywoływanie trądziku. Łój ten ulega zakażeniu i tworzy trądzik. Pochodne witaminy A wysuszają łój w miejscu aplikacji. Inną główną przyczyną powstawania trądziku są zablokowane gruczoły łojowe. Kiedy wierzchnia warstwa zaczyna się łuszczyć z powodu pochodnych witaminy A, pory otwierają się. To skutecznie leczy trądzik.

Należy zachować ostrożność stosując pochodne witaminy a. Wiele kosmetyków zawiera składniki witaminy A, takie jak retinol, tretynoina itp. Nadmierne stosowanie powoduje zaczerwienienia. Ciąża to kolejny poważny problem. Kobiety w ciąży lub planujące ciążę powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem jakiejkolwiek pochodnej witaminy A lub samej witaminy A. Pochodne witaminy A są przydatne w leczeniu trądziku.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish