Trądzik – problem nie tylko dla nastolatków

Tytuł:
Trądzik – problem nie tylko dla nastolatków

Liczba słów:
801

Podsumowanie:
Dwadzieścia pięć procent wszystkich dorosłych mężczyzn i pięćdziesiąt procent wszystkich dorosłe kobiety cierpią na jakąś formę trądziku. To są fakty, ale ilu dorosłych nigdy nie miało przynajmniej jednego zaostrzenia trądziku w dorosłym życiu? Dorośli mogą rozwinąć trądzik również w wieku dwudziestym, trzydziestym i czterdziestym, a nawet więcej.

Słowa kluczowe:
trądzik

Treść artykułu:
Dwadzieścia pięć procent wszystkich dorosłych mężczyzn i pięćdziesiąt procent wszystkich dorosłych kobiet cierpi na jakąś formę trądzik. To są fakty, ale ilu dorosłych nigdy nie miało przynajmniej jednego zaostrzenia trądziku w dorosłym życiu? Dorośli mogą rozwinąć trądzik również w wieku dwudziestym, trzydziestym i czterdziestym, a nawet więcej. Żaden trądzik nie jest przyjemny, ale trądzik dorosłych wydaje się gorszy, ponieważ trądzik jest zwykle uważany za problem dorastania. W rzeczywistości trądzik dorosłych lub jakikolwiek inny trądzik jest bardzo trudny do zniesienia i może prowadzić do depresji, może również wystąpić negatywny obraz siebie i lęk społeczny. Przyczyny trądziku dorosłych są różne dla wszystkich ludzi, a metody leczenia różnią się tak samo, jak przyczyny. Większość trądziku dorosłych można skutecznie leczyć i leczyć.

Przyczyny trądziku dorosłych są nieznane; niektórzy uważają, że trądzik dorosłych ma korzenie hormonalne. Odpowiednie leczenie pryszczów dla dorosłych może obejmować zrównoważenie hormonów, co zazwyczaj wymaga wizyty u lekarza lub dermatologa w celu wykonania niektórych testów, aby stwierdzić, że hormony rzeczywiście stanowią problem. Rozwój pryszcza jest bardzo szczegółowy i bardzo zawiły. Chociaż wiadomo, że zatkane pory mogą blokować wydostawanie się oleju, nie wiadomo, dlaczego dzieje się to w jednym poru, a nie w drugim. Nie wiadomo też, dlaczego nie występuje to we wszystkich porach. Wiele przyczyn trądziku dorosłych i nastolatków obejmuje brak równowagi hormonalnej, dietę, genetykę, niedobór witamin, stres i inne. Prawdziwym wyjaśnieniem może być złożona mieszanka wielu z tych czynników. Ponieważ nie wiadomo, co powoduje pryszcze, ważne jest, aby skupić się na odpowiednim leczeniu trądziku.

Trądzik jest często uważany za chorobę lub stan hormonalny, co oznacza, że hormony są odpowiedzialne za dojrzewanie gruczołów wytwarzających tłuszcz w naszej skórze. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego nigdy nie widzisz trądziku u małego dziecka? Małe dzieci nie mają hormonów potrzebnych do dojrzewania sebum skóry. Gdy dana osoba stanie się dorosła, istnieje wiele rzeczy, które mogą wytrącić z równowagi nasze hormony, a co za tym idzie, między innymi siać spustoszenie w naszej skórze. Niektóre rzeczy, które powodują taki brak równowagi, to dojrzewanie, ciąża, menopauza i wiele innych rzeczy, które powodują wzrost hormonów. Trądzik może być wywoływany przez androgeny, męskie hormony występujące u mężczyzn i kobiet. Nadwyżki oleju wytwarzane przez te hormony są największą przyczyną zatykania porów i mieszków włosowych, co skutkuje rozwojem bakterii oraz wypryskami i wypryskami trądzikowymi. Trądzik wywoływany przez hormony jest zwykle bardziej rozpowszechniony u kobiet podczas naturalnych cykli, takich jak miesiączka, ciąża i menopauza.

Leczenie trądziku dorosłych jest bardzo skuteczne i dostępnych jest wiele form leczenia. Najlepszym sposobem leczenia jest ten sam, który jest zalecany najczęściej w przypadku trądziku młodzieńczego. Nadtlenek benzoilu zabija trądzik znacznie lepiej niż inne leki na trądzik dostępne obecnie na rynku, w tym wszystkie leki na receptę. Aby ten produkt był skuteczny, osoba cierpiąca na trądzik musi stosować odpowiednią ilość produktu i stosować go zgodnie z podanymi instrukcjami. Przy prawidłowym stosowaniu iw wystarczająco dużej ilości trądzik zacznie ustępować. Ta metoda leczenia jest również bardzo prosta i nie jest w żaden sposób wymijająca. Nadtlenek benzoilu nie ma negatywnego wpływu na skórę, w przeciwieństwie do innych leków na trądzik na receptę, co oznacza, że nie zobaczysz pogorszenia stanu skóry, zanim zobaczysz poprawę. Skóra nie buduje tolerancji na ten zabieg, więc będzie skuteczny przy długotrwałym stosowaniu. Jeśli zadziała na trądzik za pierwszym razem, zawsze zadziała.

Może występować składnik genetyczny, co oznacza, że trądzik może występować w rodzinach. Nawet pięćdziesiąt procent kobiet, których trądzik utrzymuje się po osiągnięciu wieku nastoletniego, wykazuje oznaki podwyższonego poziomu androgenów, z podwyższonym poziomem testosteronu i / lub obniżoną globuliną wiążącą hormony płciowe, białkiem znajdującym się we krwi. Korekta tych nieprawidłowych zaburzeń równowagi hormonalnej często łagodzi objawy, dlatego należy zadbać o to, aby lekarz był przygotowany do pomiaru poziomu tych hormonów i pomocy w znalezieniu odpowiedniego leczenia. Bez recepty dostępnych jest kilka różnych metod leczenia łagodnych do umiarkowanych objawów, a farmaceuta może doradzić, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że trądzik dorosłych występuje częściej niż większość ludzi myśli, a dorośli cierpiący na niego nie są sami, istnieje duża populacja dorosłych cierpiących na trądzik. Jeśli niepokoi Cię trądzik, który wystąpił u dorosłych, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Może on mieć pomoc hormonalną terapię trądziku dorosłych. Jeśli y

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish