Trądzik – prawda czy fałsz

Tytuł:
Mity na temat trądziku – prawda czy fałsz?

Liczba słów:
366

Podsumowanie:
Dowiedz się prawdy o powszechnych błędnych przekonaniach i mitach dotyczących trądziku

Słowa kluczowe:
trądzik, acnes, FAQS, FAQ, ACNE, ACNES, faq, faq

Treść artykułu:
Po prostu wyjdziemy i to powiemy; istnieje wiele mylących i wręcz błędnych informacji na temat trądziku. Na szczęście badania naukowe rozwiały wiele „mitów dotyczących trądziku”. Mamy teraz całkiem dobre pojęcie o tym, co powoduje, a co nie powoduje trądziku. Rzućmy okiem na siedem największych mitów dotyczących trądziku.

Prawda czy fałsz? Dowiedz się prawdy o zwykłym trądziku i jego mitach

Trądzik Mit nr 1: Trądzik jest spowodowany jedzeniem określonych pokarmów

Ten trądzik istnieje już od dawna, ale nie jest poparty żadnym dowodem naukowym . Chociaż niektóre osoby mogą wydawać się doświadczać epidemii, gdy jedzą określone produkty, nie ma uniwersalnych praw, które miałyby zastosowanie do wszystkich. Jedzenie pizzy, czekolady, orzechów i tłustych potraw nie zwiększy trądziku.

Trądzik Mit nr 2: Trądzik jest związany z brudem lub brudną skórą

Chociaż czysta skóra ma inne zalety, brud nie powoduje trądziku. Trądzik powstaje pod powierzchnią skóry i jest wynikiem nagromadzenia się sebum i martwych komórek naskórka. To nie brud zatyka twoje mieszki włosowe.

Mit dotyczący trądziku nr 3: Ciągłe mycie twarzy usunie trądzik

Ten rodzaj wiąże się z mitem nr 3. Czysta skóra nie jest sposobem na zapobieganie trądzikowi. Przesada, jeśli chodzi o mycie twarzy, może faktycznie pogorszyć sytuację. Usunięcie tłuszczu ze skóry może prowadzić do przyszłych wyprysków.

Mit o trądziku nr 4: Trądzik choruje tylko na nastolatków

Prawdą jest, że 9 na 10 nastolatków cierpi na trądzik, ale prawdą jest również, że około 1 na 4 dorosłych również go zapada. Wydaje się, że trądzik ma związek z hormonami, co wyjaśniałoby, dlaczego u nastolatków występuje tak wysoka częstość występowania trądziku, ale dorośli również przechodzą zmiany hormonalne na różnych etapach życia.

Trądzik Mit nr 5: Stres powoduje trądzik

Dowody naukowe pokazują, że stres nie jest tak dużym czynnikiem powodującym trądzik. Przez wiele lat wierzono, że stres powoduje napady trądziku, ale tak nie jest.

Trądzik mit 6: Trądzik można wyleczyć

Wiele osób postrzega trądzik jako chorobę, którą można trwale wyleczyć. Niestety tak nie jest. Trądzik można kontrolować i zapobiegać mu poprzez odpowiednią pielęgnację skóry, ale nie można go wyleczyć.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish