Trądzik – poznaj zaskórniki i zaskórniki dla czystej skóry

Tytuł:
Trądzik – wiedza o białogłowych i zaskórnikach na czystą skórę

Liczba słów:
335

Podsumowanie:
Każda rozmowa na temat trądziku zawiera terminy takie jak zaskórniki i czarny głowy. Czym one są i dlaczego tak się nazywają? Pozwól nam się dowiedzieć.

Słowa kluczowe:
trądzik,

Treść artykułu:
Każda mowa o trądziku zawiera terminy takie jak zaskórniki i zaskórniki. Czym one są i dlaczego tak się nazywają? Pozwól nam się dowiedzieć.

Trądzik rozwija się na mieszkach włosowych, do których przyczepione są gruczoły łojowe. Te gruczoły wytwarzają olej zwany sebum. Z pewnych powodów łój zmienia się pod względem jakości i ilości, powodując powstawanie łusek na mieszku włosowym. To blokuje pory skóry powodując trądzik. Ta blokada jest początkiem trądziku.

Na pierwszym etapie tej blokady pojawiają się zaskórniki i zaskórniki. Nazywa się je również zaskórnikami. Zaskórnik to pęcherzyk łojowy, który jest zatkany i wypełniony łojem, martwymi komórkami itp. Otwarta zaskórnik nazywany jest zaskórnikiem ze względu na jego czarniawy wygląd. Zablokowana zaskórnik jest określana jako biała głowa, czyli niewielki guzek na skórze o kolorze przypominającym skórę. Białogłowy ma zamknięte usta, a zaskórnik ma otwarte usta.

Co zrobić, jeśli masz zaskórniki lub zaskórniki – nie wyciskaj ich samodzielnie. To może pozostawić trwałe blizny, a także infekcję. Najlepiej jest zwrócić się do dermatologa, który otworzy je w razie potrzeby w sterylnych warunkach. Pamiętaj, że blizny potrądzikowe mogą Cię trwale oszpecić.

Jeśli chodzi o pielęgnację podstawową, delikatnie umyj twarz lekko ciepłą wodą i łagodnym mydłem, aby usunąć nadmiar sebum i martwy naskórek. Nie bądź szorstki dla skóry. Należy pamiętać, że usunięcie trądziku wymaga czasu. Zastosuj dowolny krem miejscowy, który może być przepisany przez twojego dermatologa. Leczenie trądziku wymaga cierpliwości. Wielu z nas spieszy się, aby pozbyć się trądziku i wywołać dalsze stany zapalne.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish