Trądzik Poznaj najważniejsze informacje na temat tego czteroliterowego słowa

Tytuł:
Trądzik – podsumowanie tego czteroliterowego słowa

Liczba słów:
714

Podsumowanie:
Trądzik jest uważany za pryszcze, pryszcze, zaskórniki i zaskórniki . To wszystko jest częścią tej samej irytującej dolegliwości, która dotyka tak wielu, zwłaszcza nastolatków. W rzeczywistości wiele osób uważa trądzik za najbardziej irytującą cechę dojrzewania. W czasach, gdy nastolatki są bardzo skrępowane i przechodzą zmiany fizyczne, pękające głosy, cykle miesiączkowe, zarost i włosy rosnące w dziwnych miejscach, te cholerne pryszcze pojawiają się, aby wszystko było jeszcze bardziej złożone. Skąd na świecie pochodzą?

Słowa kluczowe:
trądzik

Treść artykułu:
Trądzik to pryszcze, pryszcze, zaskórniki i zaskórniki. To wszystko jest częścią tej samej irytującej dolegliwości, która dotyka tak wielu, zwłaszcza nastolatków. W rzeczywistości wiele osób uważa trądzik za najbardziej irytującą cechę dojrzewania. W czasach, gdy nastolatki są bardzo skrępowane i przechodzą zmiany fizyczne, pękające głosy, cykle miesiączkowe, zarost i włosy rosnące w dziwnych miejscach, te cholerne pryszcze pojawiają się, aby wszystko było jeszcze bardziej złożone. Skąd na świecie pochodzą?

Trądzik pospolity jest oficjalnie nazywany trądzikiem pospolitym. Ta skaza wywołująca skazy jest spowodowana wieloma czynnikami. W okresie dojrzewania organizm wytwarza nadmiar męskiego hormonu testosteronu. Również kobiece cykle menstruacyjne powodują zmiany w organizmie, które nieco zaburzają równowagę hormonalną. Dodajmy do tego inne zmiany w organizmie dorastającego, które rozpoczynają proces przemiany ich w dorosłych, a trądzik jest już w drodze. Wiele problemów powodowanych przez trądzik pochodzi od bakterii, które normalnie występują na skórze, personelu podobnego do bakterii, które rosną w dużych ilościach, szczególnie w zatkanych porach wypełnionych martwymi komórkami skóry.

Inne rzeczy również mogą powodować trądzik lub go pogorszyć. Narażenie na zbyt dużą ilość chloru może powodować długotrwały i nieprzyjemny rodzaj trądziku, a stosowanie sterydów anabolicznych może powodować trądzik, oprócz wielu innych problemów zdrowotnych, które mogą powodować.

Przez wiele lat ludzie uważali, że trądzik jest spowodowany złą higieną, a dzieci szorowały twarz do surowego, próbując otworzyć pory i pozbyć się pryszczów i zaskórników. To faktycznie może pogorszyć problem, uszkadzając skórę. Również przez wiele lat ludzie myśleli, że niektóre pokarmy zwiększą podatność na trądzik. Winiono smażone potrawy, podobnie jak czekoladę. To mogło być naturalne założenie. Nastolatki często jedzą batoniki i inne produkty czekoladowe. Również nastolatki są fanami smażonych potraw, takich jak hamburgery, frytki, tator tots, ryba z frytkami i smażony kurczak. Wiele osób kojarzy tłustą skórę z tłustymi potrawami, ale nie ma to związku medycznego ani naukowego. Trądzik to nieprzyjemna, ale naturalna część dorastania.

Większość ludzi wyrasta z trądziku, gdy ich ciała się zmieniają i kończy się okres dojrzewania. W rzeczywistości, zanim większość ludzi osiągnie wiek dwudziestu lat, ma już trądzik. Dla kilku osób może to trwać dłużej, ale dla większości jest to chwilowe i przemijające. Czas wyleczy większość przypadków, gdy osoba wkracza w dorosłość.

Rodzaje wyprysków trądzikowych są podzielone na dwie różne kategorie, ze stanem zapalnym i bez stanu zapalnego. Skazy bez zapalenia nazywane są zaskórnikami lub zaskórnikami. Białogłowy to zatkany pęcherzyk, który zatyka pory skóry. Masa składa się z martwych komórek skóry. Zaskór jest w zasadzie tym samym, ale otworzył się i utlenił, tworząc ciemniejszy odcień. Wiele osób uważa, że zaskórniki pochodzą z brudu, ale tak nie jest.

Zapalne skazy to te, które są powszechnie nazywane pryszczami lub pryszczami. Te skazy są zwykle czerwonawe i wyglądają na zaognione. Czerwony pryszcz jest klasyczny. Nieco bardziej kłopotliwa jest większa cysta. Pryszcze rozwijają się, gdy zaskórnik nie zmienia się w zaskórnik i zatyka pory, aby można go było usunąć. Zamiast tego ściana porów pęka i staje się magazynem oleju, martwych komórek skóry, bakterii i innych resztek ciała. Białe krwinki gromadzą się w skazie, aby zwalczać infekcję i tworzyć substancję ropą, która może stać się bolesna. Wszyscy znają pryszcze. Większa torbiel może być jeszcze bardziej bolesna i może raz po raz zaostrzać się i może wymagać pomocy medycznej.

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących trądziku. Niektórzy uważają, że słońce wyleczy trądzik i szuka opalenizny jako leku na wszystko. Jednak nie ma to pozytywnego efektu, po prostu przyciemnienie skóry sprawia, że pryszcze są trudniejsze do zobaczenia, a skutkami ubocznymi mogą być zmarszczki i rak skóry w późniejszym życiu. Istnieje jednak wiele dostępnych metod leczenia trądziku, które mogą zmniejszyć jego wpływ na życie ofiar. Wiele dobrych leków dostępnych bez recepty, naturalnych środków, a w razie potrzeby, leków na receptę może pomóc.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish