Trądzik – poznaj najnowsze metody leczenia trądziku

Tytuł:
Trądzik – wiedza o najnowszych metodach leczenia trądziku

Liczba słów:
404

Podsumowanie:
Leczenie trądziku zmienia się bardzo szybko. Na całym świecie trwają badania w celu znalezienia metod leczenia trądziku, które mogą leczyć trądzik na początkowym etapie.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Leczenie trądziku zmienia się bardzo szybko. Na całym świecie trwają badania w celu znalezienia metod leczenia trądziku, które mogą leczyć trądzik na początkowym etapie. Na późniejszym etapie rozwoju trądziku szanse na blizny potrądzikowe stają się bardzo wysokie, dlatego naukowcy już na samym początku starają się, aby trądzik leczyć bezboleśnie. Poniżej znajdują się najnowsze metody leczenia trądziku, które są stosowane w celu uzyskania czystej skóry.

Blue Light – bakteria P.acnes jest odpowiedzialna za zapalenie gruczołów łojowych powodujące trądzik. Niebieskie światło o małej intensywności niszczy tę bakterię. Jest to bezbolesny zabieg, który zwykle trwa piętnaście minut na jedno posiedzenie. Odstęp dni dla każdego leczenia może się różnić i zależy od lekarza. Niektóre efekty uboczne, takie jak obrzęk, suchość i zmiana pigmentu, mogą wystąpić z powodu niebieskiego światła. Zabijając bakterie, niebieskie światło bezboleśnie leczy trądzik.

Zielono-żółte światło i energia cieplna – to połączenie impulsów zielono-żółtego światła i energii cieplnej ma zabić bakterie P.acnes i obkurczyć gruczoły łojowe. Obkurczając gruczoły, zmniejsza się wydzielanie sebum. Wraz z redukcją sebum trądzik kurczy się i wysycha. To gruczoł łojowy jest miejscem powstawania trądziku. Obkurczając go, zmniejsza się wydzielanie sebum i ogranicza powstawanie trądziku.

Laser diodowy – laser ten może zniszczyć gruczoły łojowe. Laser diodowy nie uszkadza zewnętrznej warstwy skóry. Ten rodzaj leczenia może być bolesny i może powodować tymczasowe zaczerwienienie, a także obrzęk, który jest również tymczasowy. Ból lasera można zmniejszyć, stosując w trakcie zabiegu środki znieczulające na skórę. Niszcząc gruczoły łojowe, można skutecznie zwalczać trądzik.

Mikrodermabrazja i peeling chemiczny – te zabiegi można stosować w leczeniu trądziku z innymi tradycyjnymi terapiami. Obie te procedury służą do usunięcia martwego naskórka, otwarcia porów i przyspieszenia wzrostu nowej skóry. Tradycyjnie te zabiegi były używane do usuwania blizn, uszkodzeń słonecznych, drobnych zmarszczek itp. Obecnie próbuje się je leczyć trądzik.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish