Trądzik – pozbycie się blizn potrądzikowych

Tytuł:
Trądzik – pozbywanie się blizn potrądzikowych

Liczba słów:
486

Podsumowanie:
Gdy ciało dozna obrażeń, ciało rzuca się do żołnierzy, by się chronić . Infekcja trądzikowa to także uraz, który wymaga naprawy, a organizm wysyła białe krwinki i inne cząsteczki, które zwalczają infekcję i naprawiają zainfekowane miejsce.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Gdy ciało odniesie jakiekolwiek obrażenia, ciało rzuca żołnierzom, by się obronili. Infekcja trądzikowa to także uraz, który wymaga naprawy, a organizm wysyła białe krwinki i inne cząsteczki, które zwalczają infekcję i naprawiają zainfekowane miejsce. Po zakończeniu naprawy tworzy się blizna będąca oznaką naprawy. Skóra nigdy nie staje się tak gładka jak przed trądzikiem. Zawsze pozostaje jakaś blizna. Pozwól nam dowiedzieć się więcej o bliznach potrądzikowych oraz o tym, jak lekarze mogą je naprawić, abyś ponownie uzyskał coś podobnego do wcześniejszego wyglądu.

Rodzaje blizn potrądzikowych – zanim omówimy rodzaj blizn, zwróćmy też uwagę, że każdy ma inną skłonność do powstawania blizn. Niektórzy ludzie mają bardzo mniej blizn, podczas gdy inni mogą mieć większe blizny po tym samym rodzaju trądziku. Blizny potrądzikowe są dwojakiego rodzaju – blizny spowodowane utratą tkanki i blizny spowodowane zwiększonym tworzeniem się tkanki.

Blizny w depresji – te blizny mogą być różnego typu, takie jak blizny po lodowcu, blizny zwłóknieniowe w depresji, blizny miękkie i typy plamkowe. Gdy torbiel rozszerza się wraz z ropą, bakteriami, olejem i martwymi komórkami skóry, pęka i atakuje skórę właściwą. aby chronić skórę właściwą, białe krwinki wpadają do środka. Pęknięcie to może spowodować utratę kolagenu, prowadząc do głębokiego wgłębienia lub depresji. Skóra powyżej nie jest podparta z powodu utraty tkanki pod nią i tworzy się blizna w kształcie spodka lub postrzępiona po lodowcu. Blizny po lodach są bardziej powszechne na twarzy.

Keloidy – u niektórych osób blizna tworzy się w odwrotny sposób. Wraz z utratą kolagenu organizm wyzwala fibroblasty, które wytwarzają nadmierną ilość kolagenu w tkankach bliznowatych zwanych keloidami. Keloidy są częściej spotykane na męskich torsach. Inny rodzaj blizny ze zwiększonym tworzeniem się tkanki nazywany jest blizną przerostową. Hipertrofia oznacza przerost.

Leczenie blizn – blizny mogą być leczone przez twojego dermatologa za pomocą różnych metod leczenia. Przed przystąpieniem do leczenia blizn należy omówić z lekarzem swoje odczucia dotyczące blizn. Koszt może również odgrywać rolę w wyborze leczenia. To, czego oczekujesz, to trzeci czynnik. Nasilenie blizny, lokalizacja i rodzaj leczenia, które można wykonać, to inne czynniki, które należy zastosować w leczeniu blizn potrądzikowych. Typowe metody leczenia blizn potrądzikowych to: leczenie kolagenem, leczenie laserem, dremabrazja, mikrodermabrazja, chirurgia skóry, przeszczep skóry itp. Keloidy można pozostawić bez leczenia, jeśli uważa się, że leczenie utworzy dalsze bliznowce. Wstrzyknięcie z zastrzykami steroidowymi może również leczyć bliznowce.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish