Trądzik Podstawowe zrozumienie

Tytuł:
Trądzik: podstawowe zrozumienie

Liczba słów:
558

Podsumowanie:
Statystyki wskazują, że aż 80% całej populacji Ameryki kiedykolwiek miało trądzik. Trądzik dotyka wszystkich płci, płci i wieku, co czyni go uniwersalnym schorzeniem skóry. Jako forma choroby skóry, dobrą wiadomością jest to, że trądzik nie jest przenoszony.

Chociaż trądzik nie jest zaraźliwy między ludźmi, może rozprzestrzeniać się na całą twarz i poważnie wpływać na wszystkie tkanki skóry, które mają jednostki włosowo-łojowe. Nieprawdą jest, że trądzik dotyka tylko osoby w okresie dojrzewania …

Słowa kluczowe:
trądzik

Treść artykułu:
Statystyki wskazują, że ponieważ 80% całej populacji Ameryki kiedykolwiek miało trądzik. Trądzik dotyka wszystkich płci, płci i wieku, co czyni go uniwersalnym schorzeniem skóry. Jako forma choroby skóry, dobrą wiadomością jest to, że trądzik nie jest przenoszony.

Chociaż trądzik nie jest zaraźliwy między ludźmi, może rozprzestrzeniać się na całą twarz i poważnie wpływać na wszystkie tkanki skóry, które mają jednostki włosowo-łojowe. Nie jest prawdą, że trądzik dotyka tylko osoby w okresie dojrzewania. Nawet niemowlęta lub osoby, które mogą mieć dobrze po czterdziestce, mogą rozwinąć tę chorobę skóry. Acne infantilis to termin używany dla trądziku, który rośnie na noworodkach, z drugiej strony trądzik różowaty dotyczy osób w średnim wieku.

Trądzik ma różne klasyfikacje w zależności od ciężkości infekcji.

Comedo to forma, z której pochodzą wszystkie ciężkie przypadki trądziku. Charakteryzuje się czerwonym obrzękiem lub niewielkimi zmianami na skórze. Białogłowy i zaskórniki to dwie formy zaskórników. I odwrotnie, zaskórnik to otwarte zaskórniki. Zabarwienie jest spowodowane nagromadzeniem ciemnych pigmentów skóry zwanych melaniną, a także stwardniałego sebum i innych zanieczyszczeń i cząstek skóry. To jest podstawowa budowa zaskórników, jednak jedyną różnicą jest ich ubarwienie, które są głęboko osadzone w warstwach skóry.

Jeśli masz skórę podobną do papieru ściernego wokół ust oraz na powierzchni czoła, brody i policzków, prawdopodobnie masz grudki. Zmiany wypełnione ropą są również określane jako krosty.

Z drugiej strony guzki są podobne do krost. Jednak guzki są jędrniejsze i są większymi trądzikami rosnącymi głęboko w skórze. Zapalenie może przekształcić krosty w półpłynne lub płynne materiały składające się z białych krwinek (które są martwe z powodu infekujących trądzik bakterii zwanych Propionibacterium acnes), martwych komórek skóry oraz aktywnych lub nieaktywnych bakterii. Może to spowodować poważniejszy trądzik zwany cystami. W takich sytuacjach możesz potrzebować pomocy dermatologa lub lekarza.

Jaka jest przyczyna trądziku? Trudno jest dokładnie określić, co mogło spowodować infekcję trądzikową, ponieważ przyczyny są różne w zależności od przypadku. Badania wskazują, że choroba skóry może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym złą dietą, stresem, warunkami pogodowymi i zmianami hormonalnymi lub może być uwarunkowana genetycznie.

Z medycznego punktu widzenia trądzik zaczyna się od tworzenia się stwardniałego łoju, czyli tłustej substancji wydzielanej do skóry przez gruczoły łojowe. To zostanie następnie przesiąknięte przez bakterie infekujące trądzik, które z kolei spowodują, że układ odpornościowy uwolni białe krwinki, aby zahamować atak bakterii. W takim przypadku martwe białe krwinki i bakterie będą gromadzić się w mieszkach włosowych zmieszanych z resztkami skóry i martwymi cząstkami skóry, które następnie zaogniają zmiany.

Większość łagodnych przypadków trądziku można leczyć lekami przeciwtrądzikowymi dostępnymi bez recepty. Są to zazwyczaj leki miejscowe, które nakłada się na skórę w celu leczenia trądziku. Mogą występować w postaci mydeł, balsamów, żeli i kremów. I odwrotnie, systematyczne leki przeciwtrądzikowe przyjmuje się doustnie. Najczęstsze z nich to antybiotyki.

Świadomość, że nie jesteś jedyną osobą dotkniętą trądzikiem w jakimś momencie życia, pomaga w tym, że zawsze będą pojawiać się nowe badania i nowe produkty. Czytaj dalej na temat badań nad trądzikiem i pomóż w walce z nim.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish