Trądzik pleców – przewodnik po tym, co musisz wiedzieć

Tytuł:
Trądzik pleców – przewodnik „Co musisz wiedzieć”

Liczba słów:
505

Podsumowanie:
Na plecach może pojawić się każdy rodzaj trądziku w tym zaskórniki i zaskórniki, krosty (typ powierzchniowy), grudki (nieco głębsze) lub trądzik mogą tworzyć się w głębi skóry i powodować cysty trądzikowe. Wygląda na to, że trądzik pleców nie jest wywoływany przez dziedziczny, stres lub złą dietę, ale wiadomo, że długie włosy pogarszają pory na plecach.

Słowa kluczowe:
trądzik pleców, trądzik na plecach, wypryski, zatuszowanie trądziku, leczenie trądziku, blizny potrądzikowe, blizny potrądzikowe, dermatolog

Artykuł Treść:
lt;bgt; Trądzik pleców lt;/bgt; – możesz go nie widzieć, ale jeśli go masz, na pewno go poczujesz. I chociaż nie każdy będzie miał trądzik na plecach, ten stan jest na tyle powszechny, że zasłużył sobie na przydomek „bacne”. Brzmi zabawnie, ale tak nie jest. W okolicy pleców znajdują się tysiące gruczołów łojowych, z których każdy jest zajęty produkcją dużej ilości oleju. Obcisła odzież i odzież wykonana z tkanin, które nie pozwalają skórze oddychać, to dwa z największych czynników wywołujących trądzik pleców. Nawet noszenie plecaka zostało przypisane do wywoływania napadów trądziku pleców.

Te rodzaje odzieży i akcesoriów zatrzymują olej, który jest stale wytwarzany przez gruczoły łojowe na plecach. I podobnie jak trądzik, który pojawia się na innych częściach ciała, kiedy gruczoł łojowy zostaje zatkany, martwe komórki skóry zostają uwięzione w mieszkach włosowych i wkrótce bakterie są w drodze, rozpalając tkanki otaczające dotknięte obszary i powodując trądzik.

Każdy rodzaj trądziku może pojawić się na plecach, w tym zaskórniki, krosty (typ powierzchniowy), grudki (nieco głębsze) lub trądzik może tworzyć się głęboko w skórze i powodować cysty trądzikowe. Wygląda na to, że trądzik pleców nie jest wywoływany przez dziedziczny, stres lub złą dietę, ale wiadomo, że długie włosy pogarszają pory na plecach. Jeśli masz długie włosy i trądzik na plecach, możesz chcieć odciągnąć włosy od pleców.

lt;bgt; Leczenie trądziku pleców lt;/bgt;

Skóra pokrywająca plecy jest znacznie grubsza niż skóra pokrywająca inne części ciała, na których występuje tendencja do pojawienia się trądziku. Ze względu na tę różnicę w grubości skóry reżim leczenia „bacne” będzie inny.

Nadal bardzo ważne jest, aby utrzymać plecy w czystości, a najlepszym sposobem jest częste kąpanie się lub prysznic, zwłaszcza po treningu. Użyj środka czyszczącego zawierającego kwas salicylowy lub glikolowy. Jeśli nigdy wcześniej jej nie używałeś, teraz jest czas, aby dowiedzieć się, jak delikatnie używać luffy, aby rozpocząć usuwanie martwych komórek skóry (znane również jako złuszczanie).

Po umyciu i wysuszeniu skóry nałóż miejscowy produkt zawierający nadtlenek benzoilu na miejsca na plecach dotknięte trądzikiem i upewnij się, że produkt w pełni wchłonie się w skórę (może poplamić ubranie ). Ponadto ważne jest, aby leczyć tylko te obszary, które mają trądzik, zamiast rozlewać produkt na całym plecach. Nie chcesz, aby skóra na plecach była nadmiernie wysuszona. Jeśli wysuszysz skórę, będziesz musiał ją nawilżać, a to może powodować więcej trądziku. Jeśli nie możesz dotrzeć do dotkniętych obszarów, poproś kogoś, aby zastosował produkt za Ciebie.

To wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby leczyć trądzik pleców. Większość ludzi nie myje pleców tak dobrze, jak powinni, więc zmiana tego złego nawyku przyniesie niemal natychmiastowe rezultaty. Oczywiście, jeśli Twój trądzik pleców jest ciężki, skonsultuj się z dermatologiem.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish