Trądzik – niektóre alternatywne terapie

Tytuł:
Trądzik – alternatywne terapie

Liczba słów:
742

Podsumowanie:
Pryszcze, pryszcze, wypryski – jakkolwiek to nazwiesz, trądzik może być trudny stan, który może być trudny do wyleczenia. Trądzik występuje bardzo często, a szacuje się, że około 80% wszystkich ludzi na całym świecie będzie cierpieć na jakiś rodzaj trądziku w swoim życiu. Dla tych, którzy od czasu do czasu cierpią na pryszcze, trądzik jest przejściową irytacją, która przez większość czasu nie stanowi większego problemu. Dla innych trądzik jest codzienną obsesją, która może mieć poważny wpływ na poczucie własnej wartości i ogólny stan zdrowia psychicznego.

Słowa kluczowe:
trądzik

Treść artykułu:
Zits, pryszcze, wypryski, jakkolwiek to nazwiesz, trądzik może być trudnym stanem, który może być trudne do wyleczenia. Trądzik występuje bardzo często, a szacuje się, że około 80% wszystkich ludzi na całym świecie będzie cierpieć na jakiś rodzaj trądziku w swoim życiu. Dla tych, którzy od czasu do czasu cierpią na pryszcze, trądzik jest przejściową irytacją, która przez większość czasu nie stanowi większego problemu. Dla innych trądzik jest codzienną obsesją, która może mieć poważny wpływ na poczucie własnej wartości i ogólny stan zdrowia psychicznego.

Większość osób cierpiących na trądzik stosuje agresywne chemikalia i konwencjonalne antybiotykoterapie w celu wyleczenia wyprysków. Na szczęście teraz dostępnych jest więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli rozważasz poszukiwanie alternatywnych metod leczenia, oto krótkie omówienie najnowszych metod leczenia trądziku.

Terapia światłem niebieskim: Terapia światłem niebieskim jest przeznaczona dla pacjentów z trądzikiem, którzy odnieśli niewielki sukces z innymi metodami leczenia. Terapia światłem niebieskim skupia się na zwalczaniu bakterii wywołujących większość form trądziku, propionibacterium acnes (P. acnes). P. Acnes tworzy małe cząsteczki znane jako porfiryny, które z kolei pomagają w produkcji bakterii wywołującej większość rodzajów zapalenia trądzikowego. Terapia światłem niebieskim działa poprzez skupienie się na porfirynach. Porfiryny wystawione na działanie światła niebieskiego mogą wytwarzać wolne rodniki, które niszczą bakterie P. acnes.

Terapia światłem niebieskim szybko staje się popularną metodą leczenia trądziku, ponieważ jest to nieinwazyjny i wolny od leków sposób leczenia wyprysków. Wiele leków miejscowych zawiera silne składniki, które uszkadzają wrażliwą skórę, powodując łuszczenie, zaczerwienienie i zwiększoną wrażliwość na słońce. Terapia światłem niebieskim jest powszechnie uważana za łatwą i wolną od leków alternatywę dla większości leków na trądzik. Niektóre osoby wyraziły zaniepokojenie bezpieczeństwem terapii światłem niebieskim. W przeszłości opcje terapii światłem nie były uważane za w 100% bezpieczne. Wcześniejsze terapie światłem polegały na stosowaniu światła ultrafioletowego, które było szkodliwe dla skóry. Na szczęście nowoczesna terapia światłem niebieskim została zatwierdzona przez FDA i nie zawiera światła UV.

Jak więc działa terapia światłem niebieskim? Na ogół terapia światłem niebieskim jest podawana stopniowo. Wspólny harmonogram leczenia może składać się z ośmiu sesji podawanych przez okres czterech tygodni. Sesje terapii światłem niebieskim są krótkie, zwykle trwają około 15 minut. Odwiedź specjalistę dermatologa lub dermatologa, aby uzyskać więcej informacji lub poddać się terapii światłem niebieskim.

Inną formą terapii światłem stosowaną w leczeniu trądziku jest terapia światłem pulsacyjnym i energią cieplną (LHE). Terapia LHE wykorzystuje zarówno światło, jak i ciepło, aby wyeliminować pierwotne przyczyny trądziku. Podobnie jak terapia światłem niebieskim, terapia LHE wykorzystuje światło do niszczenia bakterii wywołujących trądzik. Terapia LHE wykorzystuje również ciepło, aby zmniejszyć produkcję sebum i pomóc w obkurczeniu gruczołów łojowych. Terapia LHE jest atrakcyjną opcją dla wielu osób cierpiących na trądzik, ponieważ obiecuje szybkie rezultaty. Zwykle poprawę objawów trądziku można zauważyć już po 30 dniach. Terapia LHE staje się również popularna, ponieważ jest to szybkie leczenie, a większość sesji trwa nieco ponad 10 minut. FDA zatwierdziła terapię LHE w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku.

Chociaż różne rodzaje terapii światłem mogą wydawać się atrakcyjne, mogą być również drogie i mogą nie być objęte większością ubezpieczeń zdrowotnych. Jeśli szukasz łagodniejszej i tańszej terapii, weź pod uwagę wiele z wielu dostępnych terapii ziołowych. Wiele ziół zostało zasygnalizowanych jako potencjalnie terapeutyczne. Niektórzy cierpiący na trądzik przysięgają na niektóre ziołowe suplementy, w tym olej z nasion czarnej porzeczki i olej z wiesiołka. Oba zioła polecane są osobom cierpiącym na trądzik. Spróbuj zażywać trzy kapsułki po 500 miligramów każdego dnia, aby kontrolować trądzik. Pomocne może być utworzenie dziennika ziołowego, w którym można śledzić przyjmowane zioła i ich skuteczność.

Oprócz ziół, osobom cierpiącym na trądzik, zalecane są również niektóre witaminy i minerały. Witamina A jest prawdopodobnie najważniejszą witaminą dla produkcji i utrzymania zdrowej cery. Witamina A pomaga kontrolować ilość sebum wytwarzanego przez skórę, a także jest kluczową witaminą w produkcie

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish