Trądzik nastoletnich emocji

Tytuł:
Nastoletnie emocje i trądzik

Liczba słów:
377

Podsumowanie:
Reakcje emocjonalne na trądzik zależą od nasilenia objawów. Ponieważ wszyscy wiemy, że skóra z trądzikiem odbiega od pojęcia piękna i szczególnie u nastolatków może prowadzić do zażenowania, obniżenia poczucia własnej wartości, izolacji społecznej, poczucia winy, złości, a nawet szczerego niepokoju i depresji.

Słowa kluczowe:
trądzik nastolatków, leczenie trądziku, leczenie trądziku, leki na trądzik, trądzik dorosłych, leki na trądzik

Artykuł Treść:
Emocjonalne reakcje na trądzik zależy od nasilenia objawów i oznak. Ponieważ wszyscy wiemy, że skóra z trądzikiem odbiega od koncepcji piękna i szczególnie u nastoletnich cierpiących na tę chorobę może prowadzić do zażenowania, obniżenia poczucia własnej wartości, izolacji społecznej, poczucia winy, złości, a nawet szczerego niepokoju i depresji. Należy zauważyć, że im większe zniekształcenia towarzyszące trądzikowi, tym wyższy poziom lęku.

Trądzik może mieć (negatywny) wpływ psychologiczny, który może prowadzić wielu nastolatków do chodzenia z negatywnym obrazem siebie, który może się z nimi utknąć i wpływać na ich przekonania i działania do końca życia.

Rodzice mogą być kluczowym elementem układanki. Wrażliwość ze strony najbliższych może pomóc nastolatkom w większej akceptacji samego siebie i mniejszym samobiczowaniu z powodu domniemanej winy. Rodzice, którzy mówią swoim dzieciom, że są piękne, cenne i wyjątkowe, mogą stanowić ważny psychologiczny pomost nad tymi burzliwymi uczuciami. Poświęcenie trochę „czasu na lustro”, aby zajrzeć poza pryszcze – podczas gdy robienie pozytywnych autoafirmacji również może pomóc.

W cięższych przypadkach psychoterapia wspomagająca lub hipnoterapia może przynieść korzyść każdemu nastolatkowi, który jest gotów poświęcić czas i wysiłek. To będzie tego warte.

Kilku nastolatków cierpi z powodu stresu emocjonalnego i zmęczenia spowodowanego po prostu dorastaniem. Może to skutkować wyższym poziomem hormonów i adrenaliny, co zwiększa produkcję sebum i może ostatecznie zatykać pory.

Ciężkie ogniska trądziku odnotowano również po długotrwałym braku snu. Sen piękności staje się ważniejszy niż kiedykolwiek, ponieważ wiemy, że podczas snu komórki skóry są odżywione i odmłodzone.

Ćwiczenia fizyczne mogą nie tylko zwiększyć krążenie krwi i dostarczyć więcej dotlenienia skórze, ale także pomóc ukoić umysł i emocje nastolatków cierpiących z powodu trądziku. Oprócz dużej ilości snu i ćwiczeń, skuteczne okazały się również techniki relaksacyjne, takie jak ćwiczenia oddechowe, joga, autohipnoza, medytacja lub słuchanie muzyki relaksacyjnej.

Psycholodzy pracujący z nastoletnimi trądzikami również widzą wielu cierpiących w wieku 20 i 30 lat z trudnymi problemami z trądzikiem. Nic dziwnego, że wielu z tych dorosłych wciąż boryka się z problemami nastolatków, takimi jak tożsamość seksualna lub zawodowa, separacja od rodziców i tłumiona złość. Pomoc psychologiczna dla dorosłych radzących sobie z problemami nastolatków może w rzeczywistości oczyścić ich skórę.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish