Trądzik Mity Odkryj 9 brzydkich kłamstw na temat przyczyn trądziku i sposobów leczenia

Tytuł:
Mity na temat trądziku: Odkryj 9 brzydkich kłamstw na temat przyczyn i sposobów leczenia trądziku

Liczba słów:
635

Podsumowanie:
Jeśli masz problem z trądzikiem, prawdopodobnie masz dość wszystkich sprzecznych rad, które słyszysz. Czytaj dalej, a odkryjesz prawdę o 9 najczęstszych mitach dotyczących trądziku i będziesz uzbrojony w informacje, które pomogą Ci coś z nim zrobić.

Słowa kluczowe:
trądzik mity, trądzik, leczenie trądziku, leki przeciwtrądzikowe, leki, remediacje, blizny, laser, wulgaryzm, trądzik różowaty

Artykuł Treść:
To niewiarygodne … A jeśli powiem ci, że większość popularnych przekonań na temat trądziku to w rzeczywistości mity?

Przyjrzyjmy się popularnym przekonaniom na temat trądziku, aby rozwiać inne plotki …

Mit 1: Czy to prawda, że zwiększony stres powoduje rozprzestrzenianie się trądziku?

Nie dokładnie. Prawdą jest, że ostatecznie stres może sam w sobie mieć bardzo minimalny lub niewielki wpływ. W rzeczywistości nie może powodować trądziku, ale może wpływać na nawroty trądziku, ponieważ stres zwiększa wytwarzanie przez organizm substancji zwanej kortyzolem, która z kolei powoduje, że gruczoły łojowe wytwarzają zwiększone ilości sebum, które mogą być zablokowane w porach. Należy jednak pamiętać, że niektóre leki, które ludzie przyjmują, próbując radzić sobie ze stresem lub go leczyć, mogą mieć duży wpływ na trądzik w wyniku skutków ubocznych leków.

Mit nr 2: Trądzik jest zaraźliwy, prawda czy fałsz?

Nie! Nikt nie może „złapać” trądziku; jest niezbywalny.

Mit 3: Wyrosniesz z trądziku, więc zostaw go w spokoju – mit czy prawda?

To nieprawda. Trądzik występuje w każdym wieku i można go leczyć, ale nie należy go pozostawiać samemu, aby się pogorszył.

Mit 4: przebywanie na słońcu pomaga w trądziku, prawda?

Na dłuższą metę nie. Może wydawać się, że słońce pomaga oczyścić przebarwienia i zaczerwienić skórę, zmniejszając w ten sposób ogólny czerwonawy efekt docelowego obszaru trądziku, gdy był on wyjątkowy. Jednak promienie słoneczne mogą powodować uszkodzenia skóry i faktycznie bardziej podrażniać skórę, pogarszając wszelkie istniejące problemy z trądzikiem i zatykając więcej porów, ponieważ komórki skóry wysychają i złuszczają się szybciej niż zwykle. Więc zachowaj ostrożność (i ochrony przeciwsłonecznej) tutaj!

Mit 5: Pocenie się pomaga oczyścić okolice mieszków włosowych, mit czy rzeczywistość?

Kolejny mit. W rzeczywistości forsowna aktywność może tymczasowo zwiększyć produkcję oleju w organizmie, co w rzeczywistości może pogorszyć obszary dotknięte trądzikiem, powodując nawroty lub nasilenie.

Mit 6: Problemy z trądzikiem są wprost proporcjonalne do aktywności seksualnej lub jej braku; prawda czy fałsz?

Fałsz, kolejny mit. To, że nastolatki przechodzą zmiany hormonalne, nie oznacza, że ma to coś wspólnego z trądzikiem. Obie są oddzielnymi kwestiami. To samo z trądzikiem dorosłych i seksem; dwie zupełnie różne kwestie.

Mit nr 7: Osoby z trądzikiem są brudne i nie myją się wystarczająco.

Nie! To kolejny mit. Trądzik jest wynikiem nagromadzenia się oleju, martwych komórek naskórka i bakterii w zamkniętych porach. Kropka. Brud nie jest nawet czynnikiem w równaniu.

Mit nr 8: Trądzik występuje tylko na zewnątrz lub głęboko na powierzchni; czyli ludzie nie powinni robić z tego tak wielkich rzeczy, mitów czy rzeczywistości?

Mit. W rzeczywistości tak, w zasadzie jest tylko na twojej skórze (i trochę pod powierzchnią). Jednak w wielu przypadkach efekty są znacznie głębsze. Ponad 50 procent osób cierpiących na trądzik zgłosiło negatywne komentarze i inne informacje zwrotne od członków społeczeństwa, niezależnie od tego, czy pozostały jakieś blizny, które inni mogli zobaczyć później. A wynikająca z tego wewnętrzna depresja i niska samoocena mogą być szkodliwe emocjonalnie nie tylko krótkoterminowo, ale przez całe życie. Tak więc trądzik może być naprawdę poważnym problemem wymagającym leczenia i wsparcia.

Mit 9: OK, mit czy rzeczywistość: czy jest lekarstwo na trądzik?

Mit. Chociaż obecnie nie ma lekarstwa, istnieje wiele dostępnych metod leczenia, które wykonują świetną robotę. Jak to się mówi: „Profilaktyka jest najlepszym lekarstwem”; jednakże nie ma potrzeby cierpieć w milczeniu przy wszystkich opcjach dostępnych obecnie na rynku we wszystkich przedziałach cenowych.

Więc masz to … teraz, gdy jesteś uzbrojony w te informacje, możesz zrobić coś, aby wyleczyć swój trądzik. A może odwiedź witrynę internetową Emily Clark pod adresem http://www.faqon.com/acne.html, aby uzyskać więcej przydatnych informacji i zasubskrybować jej bezpłatny biuletyn.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish