Trądzik – łatwe sposoby na powstrzymanie się od infekcji Trądzik

Tytuł:
Trądzik – łatwe sposoby na powstrzymanie infekcji Trądzik

Liczba słów:
394

Podsumowanie:
Trądzik zaczyna się jako zaskórnik lub zaskórnik. To niezainfekowane zaskórniki. Gruczoł jest pełen sebum, a gruczoł jest zatkany.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, gruczoł, łój, blizna, pryszcz, bakteria, skóra, pielęgnacja skóry, miłość, AHA,

Treść artykułu:
Trądzik zaczyna się od zaskórnika lub zaskórnika. To niezainfekowane zaskórniki. Gruczoł jest pełen sebum, a gruczoł jest zatkany. W przypadku leczenia na tym etapie trądzik łatwo ustąpi bez blizny. Ale wiele razy zostaje zarażony i staje się wielkim pryszczem pełnym ropy. Powstrzymaj to, wykonując te proste kroki.

Trądzik – jak się zarazi?

Na naszej skórze żyje bakteria P.acnes. Zwykle ta bakteria nam nie szkodzi. Jeśli ta bakteria dostanie ciepłe, bliskie miejsce pełne sebum, uwielbia to i tam się rozmnaża. Dzieje się tak w przypadku trądziku. Gruczoł łojowy jest idealnym miejscem dla bakterii trądzikowych, w których rozmnażają się bakterie. Kiedy białe krwinki zabijają bakterie, widać trądzik wypełniony ropą. Powinniśmy przestać dawać bakteriom miejsce do rozwoju. Zobaczmy, jak to zrobić.

1. Natychmiast potraktuj zaskórniki i zaskórniki nadtlenkiem benzoilu lub kwasem salicylowym. Oboje odblokują gruczoł. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie stosowania tretynoiny na tym etapie. Użyj AHA wokół dotkniętego obszaru, aby szybciej usunąć martwe komórki i usunąć górną dotkniętą chorobą warstwę skóry. Twój lekarz sporządzi dla Ciebie program leczenia.

2. Zapytaj swojego lekarza, czy możesz użyć łagodnego antybiotyku wraz z innymi miejscowymi metodami leczenia, aby zabić bakterie, zanim się rozwiną. Zabij wszystkie bakterie, zanim się rozmnoży. Generalnie stosujemy antybiotyk po zakażeniu. W takim przypadku należy zapytać lekarza, czy należy je stosować profilaktycznie.

3. Utrzymuj ręce w czystości i umyj twarz dobrze zbilansowanym kwasem lub środkiem czyszczącym na bazie AHA. Nie myj nadmiernie skóry. Czyść go dwa do trzech razy dziennie. Nie dotykaj plam. To może ich zarazić. Próba usunięcia zaskórników również może je zarazić. Skonsultuj się z lekarzem, a jeśli zajdzie taka potrzeba, wyciągnie go.

Zatrzymanie trądziku przed zakażeniem to najlepszy sposób na uniknięcie pryszczów i blizn na dużą skalę.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish