Trądzik – kiedy staje się ciężki

Tytuł:
Trądzik – kiedy staje się ciężki

Liczba słów:
273

Podsumowanie:
Wszyscy znamy trądzik pospolity nazywany trądzikiem pospolitym. Ale są ciężkie formy trądziku, które mają różne nazwy.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, blizny potrądzikowe, skóra, pielęgnacja skóry, leczenie skóry, problemy skórne, tłusta skóra,

Artykuł Ciało :
lt;bgt; Trądzik pospolity- lt;/bgt;

Wszyscy znamy trądzik pospolity zwany trądzikiem pospolitym. Ale są ciężkie formy trądziku, które mają różne nazwy. Są trudne w leczeniu i powodują wiele psychicznych cierpień i blizn na skórze. Dowiedzmy się czegoś o ciężkich postaciach trądziku.

lt;bgt; Acne Conglobata- lt;/bgt;

Jeśli trądzik pospolity nagle się zaostrzy i zamiast ustąpić zaczyna tworzyć więcej stanów zapalnych i guzków z głębokimi cystami, które infekują głębokie wnętrza, nazywa się to Acne Conglobata. Znajdziesz wiele części ciała pełnych zaskórnika i guzek z otaczającymi zaskórnikami. Guzki ulegają zakażeniu, a po zabiegu pozostawiają blizny. Tej postaci trądziku nie można leczyć lekami OTC. Musisz zgłosić się do lekarza i poddać się leczeniu.

lt;bgt; Acne Fulminans- lt;/bgt;

Ten typ trądziku zwykle występuje po nieleczonych konglobatach trądziku. To powoduje gorączkę i tworzy głębsze ropnie. Lekarze mogą stosować steroidy i inne środki przeciwzapalne w leczeniu tego stanu.

lt;bgt; Gram-ujemne zapalenie mieszków włosowych – lt;/bgt;

To nie jest trądzik, ale zapalenie mieszków włosowych. Powoduje krosty wokół mieszków włosowych i może nawet tworzyć wokół nich czyraki. To jest leczone antybiotykami. Izotretynoina jest powszechnie stosowana w przypadku wszystkich ciężkich postaci trądziku z innymi lekami.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish