Trądzik – jak leczy się blizny potrądzikowe

Tytuł:
Trądzik – jak leczy się blizny potrądzikowe?

Liczba słów:
502

Podsumowanie:
Blizny potrądzikowe pozostawiają ślad nie tylko na skórze, ale także na psychice chorego. Wraz z szybkim rozwojem dermatologii leczenie blizn potrądzikowych staje się łatwiejsze.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Blizny potrądzikowe pozostawiają ślad nie tylko na skórze, ale również na psychice chorego. Wraz z szybkim rozwojem dermatologii leczenie blizn potrądzikowych staje się łatwiejsze. Proszę skonsultować się ze swoim dermatologiem w sprawie najlepszego leczenia blizn potrądzikowych. Wybór będzie zależał od historii choroby, rodzaju blizny i rodzajów dostępnych metod leczenia tego typu blizny. Niektóre zabiegi są tańsze niż inne, ale mogą nie dawać doskonałych rezultatów. Wybór zależy zatem również od Twojego budżetu i pożądanych rezultatów. Przyjrzyjmy się rodzajom dostępnych metod leczenia blizn potrądzikowych.

Dermabrazja – uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia blizn potrądzikowych. W tym zabiegu lekarz stosuje znieczulenie miejscowe lub zamraża skórę, a następnie za pomocą szybkoobrotowej ściernicy obrotowej usuwa niechcianą powierzchnię skóry. Gdy skóra goi się, wygląda jaśniej. Ta procedura może całkowicie usunąć powierzchowne blizny i zmniejszyć głębsze blizny.

Peeling chemiczny – w zależności od blizny lekarz zastosuje łagodny peeling chemiczny na zmienioną chorobowo skórę. Powoli usuwa starą skórę i przywraca świeżą skórę. Łagodne blizny można leczyć peelingami chemicznymi.

Laseroterapia – różne typy laserów są używane przez lekarza do nadania nowego kształtu bliznowacej skórze poprzez odtworzenie blizny. Silny błysk lasera może przez pewien czas powodować zaczerwienienie skóry.

Wypełnianie tkanek miękkich – kolagen, który może pochodzić od bydła lub pochodzić od pacjenta, może być wstrzyknięty poniżej blizny w celu uniesienia skóry i nadania jej gładkiego wyglądu. Ponieważ wstrzyknięty kolagen jest wchłaniany przez organizm przez pewien czas, po około sześciu miesiącach mogą być potrzebne dalsze zabiegi. Podobnie, tłuszcz może zostać wstrzyknięty poniżej głębokich blizn, aby nadać skórze efekt liftingu. Podobnie jak w przypadku wypełniania kolagenem, zastrzyki tłuszczu mogą wymagać powtórzenia po kilku miesiącach. Twój lekarz poinformuje Cię o tym.

Chirurgia skóry – może być konieczne chirurgiczne skorygowanie skóry poprzez przeszczep lub inne procedury w celu usunięcia niektórych blizn.

Mikrodermabrazja – W tej procedurze bardzo małe kryształki tlenku glinu są przepuszczane przez rurkę próżniową, aby zeskrobać powierzchnię skóry. ta procedura może wymagać wielokrotnego powtarzania, co daje świeży wygląd skórze poprzez skrobanie. Bardzo łagodne blizny można leczyć mikrodermabrazją.

W przypadku osób, które mają skłonność do tworzenia bliznowców, nie można zastosować żadnej metody chirurgicznej. Jeśli ktoś może rozwinąć keloid z urazem trądziku, więcej bliznowców powstanie w wyniku dalszej operacji. zastrzyki steroidowe mogą być stosowane w leczeniu bliznowców. W niektórych przypadkach miejscowy kwas retinowy nakłada się bezpośrednio na bliznowce.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish