Trądzik i tłusta skóra

Tytuł:
Trądzik i tłusta skóra

Liczba słów:
312

Podsumowanie:
Trądzik jest dużym problemem dla wielu z nas. Wraz z tym, jeśli masz tłustą skórę, sytuacja się pogarsza. Olejek na skórze błyszczy, a twarz zaczyna wyglądać nieestetycznie. Istnieje ścisły związek między tłustą skórą a trądzikiem. Dowiedzieć się teraz.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, skóra, pielęgnacja skóry, pielęgnacja skóry, tłusta

Artykuł Ciało:
Trądzik to prawdziwy problem kosmetyczny. Wielu pacjentów z trądzikiem czasami czuje, że nigdy nie pozbyliby się trądziku. Dzięki najnowszym zabiegom, jeśli masz cierpliwość, możesz skutecznie wyleczyć trądzik. Ale co, jeśli masz również tłustą skórę?

Skóra tłusta – co to jest?

Nasza skóra ma gruczoły łojowe. Te gruczoły wytwarzają sebum. Łój ten utrzymuje naszą skórę dobrze nawilżoną i chroni ją przed infekcjami mikrobiologicznymi. Łój składa się głównie z lipidów i martwych komórek skóry. Skóra stale wytwarza sebum. Jeśli nie myjesz włosów przez kilka dni, zauważysz, że są przetłuszczone. To jest sebum. A co, jeśli twoje ciało wytwarza więcej niż potrzeba? Masz tłustą skórę.

Skóra tłusta – dlaczego niektórzy ją łapią?

Dlaczego niektórzy ludzie to mają? Jak widzieliśmy, sebum powoduje przetłuszczanie się skóry. Niektórzy z nas mają nadczynne gruczoły łojowe. Dzieje się tak głównie z powodu hormonów, które powodują nadmierną produkcję sebum. Z tego powodu wiele kobiet ma bardziej tłustą skórę podczas miesiączki. Oprócz regularnej pielęgnacji skóry tłustej porozmawiaj z lekarzem o wszelkich metodach kontrolowania androgenów, które wyzwalają produkcję sebum.

Skóra trądzikowa i tłusta-

Skóra tłusta to odpowiednie środowisko dla rozwoju bakterii P. acnes. Przy większej ilości oleju w gruczołach i na skórze bakterie te infekują wiele gruczołów i powodują trądzik. Jeśli masz tłustą skórę, zadbaj o nią odpowiednio, w przeciwnym razie Twoje szanse na trądzik będą wysokie.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish