Trądzik i rozwiązania

Tytuł:
Trądzik i rozwiązania

Liczba słów:
652

Podsumowanie:
Krótki artykuł o trądziku i jego rozwiązaniu, w jaki sposób zmniejszyć trądzik.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik

Treść artykułu:
Trądzik

Trądzik jest powszechną chorobą zapalną skóry, która dotyka głównie twarz, szyja, klatka piersiowa i górna część pleców. Jest to spowodowane interakcją między hormonami, bakteriami i sebum wytwarzanym przez gruczoły łojowe skóry. Objawy pojawiają się jako zaskórniki (pryszcze), krosty (miejsca wypełnione ropą), a czasami cysty. Tradycyjnie uważa się, że trądzik rozwija się w okresie dojrzewania, ale wiele kobiet ma trądzik przez całe życie lub może rozwinąć się w wieku dorosłym. Może rozwinąć się przed miesiączką lub może być związany z mówieniem lub zaprzestaniem stosowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Jest to możliwe dzięki zmianie poziomu hormonów.

Leczenie trądziku zależy od ciężkości. Łagodne przypadki można złagodzić, myjąc twarz mydłem toaletowym dentystycznym lub środkami osuszającymi, takimi jak nadtlenek benzoilu. Ciężki trądzik może wymagać leczenia doustnego antybiotykami, takimi jak tetracyklina lub terapią hormonalną, taką jak dianette, które również działają jako środek antykoncepcyjny.

Trądzik to termin oznaczający zatkane pory, pryszcze, a nawet głębsze guzki, które występują na twarzy, szyi, klatce piersiowej, plecach, ramionach, a nawet ramionach. Żaden czynnik nie powoduje trądziku. Jak rozumieją lekarze, trądzik pojawia się, gdy gruczoły łojowe (łojowe) ożywają w okresie dojrzewania, kiedy te gruczoły są stymulowane przez męskie hormony, które są wytwarzane w nadnerczach zarówno chłopców, jak i dziewcząt.
Witamy w Acne Treatment Care.com

Zebraliśmy i skonsolidowaliśmy najnowsze informacje na temat trądziku, przyczyn trądziku, leczenia trądziku i objawów trądziku, z wieloma domowymi sposobami leczenia trądziku.
Kilka ważnych faktów na temat trądziku

* Wszystko, co stymuluje wzrost komórek skóry, na przykład szorowanie, może blokować przewody. Powinieneś po prostu umyć dotknięty obszar łagodnym, nieleczniczym mydłem raz lub dwa razy dziennie i delikatnie wysuszyć.
* Gorąca, wilgotna pogoda powoduje pęcznienie komórek skóry, a tym samym zwiększa ryzyko zablokowania przewodów. Dlatego zabiegi parowania twarzy są bezużyteczne, a nawet szkodliwe.
* Trądzik jest zdecydowanie związany ze stresem, więc jest bardziej prawdopodobne, że zaostrzy się, gdy jesteś pod napięciem fizycznym lub emocjonalnym.
* Niektóre kobiety zauważają epidemię przed miesiączką, prawdopodobnie z powodu przemiany hormonów żeńskich w hormony męskie.
* Należy unikać zrywania lub ściskania, co może spowodować wtłoczenie większej ilości sebum do głębokich warstw skóry i nasilenie stanu zapalnego. Palce mogą również spowodować infekcję.
* Świeże powietrze i niewielka ekspozycja na słońce mogą pomóc w niektórych trądzikach, ale zbyt duże słońce powoduje stan zapalny skóry, który go pogarsza. Podczas niektórych zabiegów należy całkowicie unikać słońca: ostrzeże Cię o tym lekarz, farmaceuta lub instrukcja leku.
* Ukrywanie brzydkiego miejsca za pomocą kremu kryjącego na bazie wody nie pogorszy stanu i jest dobre dla twojego morale.
* Tłuste aplikacje na dotkniętą skórę zwykle pogarszają sytuację.

Bardzo ciężki trądzik można leczyć za pomocą pochodnej WITAMINY A, zwanej tretimoiną lub Retin-A. Ten krem jest nakładany każdej nocy i trwa około 3 tygodni. Wersja doustna o nazwie Roaccutane jest bardzo dobra na ciężki trądzik, ale niesie ze sobą poważne ryzyko nieprawidłowości płodu w okresie ciąży. Lek ten jest uważnie monitorowany pod kątem wszelkich działań niepożądanych u pacjenta, ale może przynosić znaczne korzyści, a efekty leczenia mogą utrzymywać się przez długi czas.

Leczenie trądziku

Każdy trądzik można poprawić, a czasami można go całkowicie usunąć. Łagodny do umiarkowanego trądzik jest zwykle leczony dostępnymi bez recepty produktami farmaceutycznymi, które pomagają zapobiegać
blokowaniu przewodów łojowych. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji producenta. W przypadku bardziej wyraźnego i uporczywego trądziku skontaktuj się z lekarzem, który może przepisać leki. Ciężki trądzik może wymagać oceny przez dermatologa. Nie zobaczysz korzyści z żadnego leczenia przez około 6 tygodni, więc wytrwaj i bądź cierpliwy. Jeśli nie ma poprawy po konsekwentnym stosowaniu przez 2 miesiące, ponownie skontaktuj się z lekarzem.

Kerwin Chang pisze dla lt;a href=’http://www.acnestuff.net’gt; http://www.acnestuff.net lt;/agt;, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o lt;a href = „http://www.acnestuff.net”gt; trądzik i inne tematy dotyczące pielęgnacji skóry lt;/agt;.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish