Trądzik i psychologia nastolatków

Tytuł:
Psychologia trądziku i nastolatków

Liczba słów:
435

Podsumowanie:
Kiedy dobrze wyglądasz, to bez wątpienia dobrze się czujesz. Nieważne, jak ludzie na ciebie patrzą i jak postrzegają twój wizerunek, ale wszystko, co robisz, to dobrze wyglądać. Każdy chce przedstawić siebie tak, jakby nikt nigdy nie był przystojny ani mądrzejszy.

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku, leczenie trądziku, trądzik dorosłych, usuwanie trądziku, usuwanie trądziku, jak usunąć blizny potrądzikowe

Artykuł Treść:
Kiedy dobrze wyglądasz, bez wątpienia dobrze się czujesz. Nieważne, jak ludzie na ciebie patrzą i jak postrzegają twój wizerunek, ale wszystko, co robisz, to dobrze wyglądać. Każdy chce przedstawić siebie tak, jakby nikt nigdy nie był przystojny ani mądrzejszy. Szczególnie ludzie w showbiznesie i ogólnie w mediach są bardziej świadomi swojego wyglądu, co buduje w nich poczucie własnej wartości jest ważne niż życie.

Podobnie, dla nastolatków wygląd jest nawet ważniejszy niż osoba w środku. To wypaczone poczucie własnej wartości może przynieść odwrotny skutek i doprowadzić do naprawdę okropnych rezultatów. Coraz więcej nastolatków cierpi na depresję. Młode dziewczyny poszukujące doskonałości mogą stać się anorektyczką lub bulimią. Niektóre dzieci nawet izolują się i czują się wyjątkowo niekomfortowo w sytuacjach towarzyskich. Kiedy więc pojawia się trądzik, w jaki sposób nastolatki są przygotowane do radzenia sobie z perspektywą „nienormalnego” lub „brzydkiego” wyglądu? Nastolatki mogą być okrutne wobec siebie i siebie.

Amerykańska Akademia Dermatologii podała, że oszałamiające 95% amerykańskich nastolatków cierpi na wypryski w pewnym momencie w okresie dojrzewania. Niektóre dzieci mogą ukryć łagodniejsze przypadki za pomocą makijażu lub dostępnych bez recepty zabiegów w kolorze cielistym. Niektórzy nawet używają włosów lub ubrań – dłuższych fryzur, czapek itp. Jednak osoby cierpiące na ciężki trądzik muszą stać odsłonięte, ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami, aby świat mógł je zobaczyć.

Ponieważ trądzik występuje tak często w okresie dojrzewania, skażona skóra sprawia, że nastolatki boją się, jak postrzegają je rówieśnicy. Na samoocenę i samoocenę może wpłynąć, gdy dzieci boją się, że zostaną osądzone przez rówieśników. Nastolatki znoszą tak wiele zmian anatomicznych, które mogą powodować, że czują się „brudne”. Jest to szczególnie wrażliwy czas, kiedy dzieci martwią się, że zostaną zaakceptowane i jak wyglądają. Niestety, niektórzy rodzice mogą strywializować obawy nastolatka.

Postawy takie jak „Przeszedłem przez to… przejdziesz przez to” i to odejdzie. Jednakże, kiedy następuje pierwsze poważne przełamanie… trądzik zwykle się pogarsza, zanim się poprawi… nastolatek może racjonalnie zgodzić się, że jest to prawdopodobnie faza przemijająca. Jednak podczas „odchodzenia” nastolatek obawia się, że zostanie osądzony przez rówieśników, co może skutkować poważnymi problemami z samooceną. Te niepokojące uczucia dotyczące własnego obrazu mogą sabotować młodego człowieka już zdezorientowanego tą bramą do dorosłości. Jest to czas w życiu nastolatka, kiedy powinien wyjść i zaangażować się w działania rówieśnicze – ale strach przed byciem „innym” jest silny. W takich chwilach wsparcie rodziców może być niezbędne. Nawet jeśli wydaje się, że nastolatek „nie potrzebuje” Twojej pomocy, odgrywanie delikatnej, wspierającej roli może pomóc w przejściu początkującej osoby dorosłej.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish