Trądzik, gdyby tylko zniknął

Tytuł:
Trądzik, gdyby tylko zniknął

Liczba słów:
433

Podsumowanie:
Trądzik jest jednym z małych czynników drażniących w życiu i główną przyczyną strat poczucia własnej wartości i poczucia własnej wartości dla naszej młodzieży. Występujące w każdym wieku, ale najczęściej trądzik nastolatka jest jedną z najbardziej frustrujących chorób skóry, jakie możesz mieć.

Słowa kluczowe:
leczenie trądziku, trądzik, pielęgnacja skóry,

Artykuł Treść:
Trądzik jest jednym z najmniejszych czynników drażniących w życiu i główną przyczyną strat poczucia własnej wartości i poczucia własnej wartości dla naszej młodzieży. Występujące w każdym wieku, ale najczęściej trądzik nastolatka jest jedną z najbardziej frustrujących chorób skóry, jakie możesz mieć.

Jako nastolatek osobiście walczyłem z trądzikiem i przegrałem. Nie wiedziałem, co to spowodowało i krążyły mity o zbyt dużej ilości cukierków i czekolady, zbyt dużym stresie, konserwantach w żywności, poceniu się podczas ćwiczeń itp. Prawdopodobnie są setki błędnych stwierdzeń na temat tego, co powoduje trądzik i tyle samo domowe środki, które nie pomagają wyleczyć trądziku.

Trądzik jest spowodowany nadmierną ilością sebum na skórze, które zatykają twoje pory i ostatecznie doprowadzi do infekcji, która powoduje pryszcz z zaczerwienieniem i obrzękiem. Zaskórnik to po prostu por, który został częściowo zatkany przez oleje lub martwą skórę, ale nadal pozostaje otwarty i nie ma infekcji.

Kluczem do kontrolowania trądziku jest zdolność do kontrolowania wydzielania sebum na twarzy, szyi i ramionach. Kiedy jesteś nastolatkiem, to hormony są przyczyną nadmiernej ilości sebum we włosach. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać włosy w czystości, aby zmniejszyć ilość oleju wokół twarzy i ramion.

Jako nastolatka miałem bardzo przetłuszczające się włosy i trądzik na ramionach, szukałem pomocy lekarzy i próbowałem wielu rzeczy, ale ostatecznie udało mi się to opanować, to krótsza fryzura i mycie włosów przynajmniej raz na dzień, oprócz utrzymania czystości twarzy poprzez mycie łagodnym mydłem i wodą.

Jeśli masz trądzik, staraj się nie skubać pryszczów. Może być bardzo trudno nie skubać trądziku, ale to, co faktycznie robisz, gdy robisz pryszcz, rozprzestrzenia infekcję na inne pory skóry. Być może zauważyłeś, że jeśli skubisz trądzik, który ma tendencję do rozprzestrzeniania się, jest to spowodowane rozprzestrzenianiem się infekcji (substancji przypominającej białą kotkę) na inne pory, które mogą być tylko częściowo zatkane, ale teraz mają dodatkowy materiał zakaźny, aby całkowicie zatykać por.

Należy pamiętać, że trądzik może być również spowodowany przez niektóre leki, więc jeśli odpowiednio dbasz o kontrolę wydzielania sebum, a to nadal nie zadziałało, być może zażywasz leki, które są główną przyczyną. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, ponieważ może on określić skutki uboczne leków i dostosować je, jeśli to konieczne.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish