Trądzik dorosłych rozwiązany

Tytuł:
Trądzik dorosłych rozwiązany!

Liczba słów:
634

Podsumowanie:
Trądzik zawsze był przerażającym zjawiskiem w naszym życiu. Większość z nas dźwigała ten ciężar w latach nastoletnich i po prawie siedmiu latach młodzieńczych wydaje nam się, że w końcu jesteśmy wolni od domu. Potem pewnego ranka w dwudziestym szóstym, dwudziestym siódmym, a nawet dwudziestym ósmym roku swojego istnienia budzisz się z wielkim pryszczem na twarzy. A co gorsza, czasami nie jest to tylko jeden, ale dwa, a nawet trzy, a nawet cztery! I po prostu kiełkują jak chwasty w zahamowanym ogrodzie! Więc …

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik dorosłych

Artykuł Treść:
Trądzik zawsze był przerażającym zjawiskiem w naszym życiu. Większość z nas dźwigała ten ciężar w latach nastoletnich i po prawie siedmiu latach młodzieńczych wydaje nam się, że w końcu jesteśmy wolni od domu. Potem pewnego ranka w dwudziestym szóstym, dwudziestym siódmym, a nawet dwudziestym ósmym roku swojego istnienia budzisz się z wielkim pryszczem na twarzy. A co gorsza, czasami nie jest to tylko jeden, ale dwa, a nawet trzy, a nawet cztery! I po prostu kiełkują jak chwasty w zahamowanym ogrodzie! Więc zastanawiasz się, jestem już dorosły, więc dlaczego, dlaczego, DLACZEGO?

Trądzik dorosłych występuje częściej niż myśleliśmy. Prawie pięć procent dorosłych ma trądzik dorosłych, głównie w wieku dwudziestu, trzydziestu, a nawet czterdziestki i więcej lat. Trądzik dorosłych można znaleźć na twarzy, a czasem nawet na szyi, klatce piersiowej i plecach. Istnieje wiele powodów występowania tych wcieleń diabłów i wymienimy je tutaj oraz sposoby, jak je przechytrzyć.

Źródło trądziku u dorosłych numer 1: te nieznośne hormony

I wszyscy myśleliśmy, że skończyliśmy z powodowanymi przez nie problemami! Najwyraźniej nadal mają ostatni atak. Eksperci nadal nie są w stanie wskazać głównego powodu, dla którego nasze gruczoły łojowe są bardziej podatne na wypryski z powodu zmian hormonalnych w tej linii wiekowej. Niestety, te zmiany hormonalne w górę iw dół są głównym winowajcą trądziku dorosłych. Ale na szczęście istnieje łatwe lekarstwo na te zmiany i jest to powszechna pigułka antykoncepcyjna. Pamiętaj jednak, że nie dotyczy to Ciebie, jeśli jesteś w ciąży. W przypadku upartych i trudnych do zabicia pryszczów możesz również użyć leków zawierających retinoidy, które mogą pomóc odblokować te pory. Jeśli nadal nie działa, to najwyższy czas, aby uzupełnić amunicję. Użyj antybiotyków (mogą być miejscowe lub nawet doustne), aby zmniejszyć obrzęk.

Źródło trądziku dorosłych numer 2: stres

Stres jest również głównym źródłem trądziku dorosłych. Ale nic na to nie poradzimy, prawda? Nasz świat jest pełen stresujących sytuacji i rzeczy, które są już częścią naszego codziennego życia. Mamy rachunki do zapłacenia, dzieci do wyżywienia i dom do sprzątania. Tyle stresu, który znosimy w ciągu dnia, że prowadzi to do przerażającego trądziku dorosłych. Dzieje się tak, ponieważ stres powoduje, że organizm wydziela kortyzol, co powoduje wydzielanie większej ilości hormonów, co powoduje pryszcze. Więc co zrobimy, gdy wyskoczy guz? Zrelaksować się! Zrób trochę odstresowania. Jedź na wakacje lub po prostu spędź dzień nic nie robiąc. Dobrze się odżywiaj, śpij dobrze i regularnie wykonuj ćwiczenia. Jeśli Twój trądzik nadal utrzymuje się po wykonaniu tych czynności przez miesiąc lub dwa, to najwyższy czas, aby udać się do dermatologa w celu uzyskania leczenia i recepty.

Źródło trądziku dla dorosłych numer 3: Produkty do codziennej pielęgnacji

Faktem jest, że wraz z wiekiem stajemy się bardziej próżni, zwłaszcza w wieku dwudziestu do trzydziestu lat, kiedy wciąż znajdujemy idealnego partnera . Zwykle używamy wielu produktów, aby uczynić siebie bardziej atrakcyjnymi dla płci przeciwnej. Niestety, skutkuje to tylko trądzikiem u dorosłych, ponieważ produkty te mają tendencję do blokowania porów, co może powodować pryszcze wybuchające jak szalone na naszych ślicznych małych twarzach. Czyż nie jest to ironiczne? Kupiliśmy i używaliśmy tych produktów, aby być piękniejszymi, tylko po to, aby te małe kratery osadzone były w naszej twarzy. Więc co robić? Uproszczać! Nie potrzebujesz tych wszystkich produktów, aby być ładnym. Po prostu użyj podstawowych środków, takich jak balsam, środek czyszczący i blokada przeciwsłoneczna. Kupuj kosmetyki, które nie są komedogenne i upewnij się, że nie zawierają olejków, a zwłaszcza kremu nawilżającego. I zawsze pamiętaj o trądziku 101: nie dotykaj twarzy ani nie opieraj ślicznego małego podbródka na swoich brudnych rączkach!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish