Trądzik dorosłych – przyczyny i sposoby leczenia

Tytuł:
Trądzik dorosłych – przyczyny i leczenie

Liczba słów:
684

Podsumowanie:
Prawie każdy będzie miał jakąś formę trądziku w swoim życiu. Większość ludzi zapada na trądzik w okresie dojrzewania, co jest związane z ogromnymi zmianami hormonalnymi, które występują w okresie dojrzewania. Występuje równie często u mężczyzn, jak iu kobiet, a na twarzy zwykle pojawiają się ogniska. Jednak trądzik może zaatakować na każdym etapie dorosłego życia, a ogniska mogą pojawić się nie tylko na twarzy, ale także na plecach, szyi, rękach i nogach.

Dobra wiadomość jest taka, że sytuacja dotycząca pielęgnacji skóry trądzikowej i trądzikowej wcale nie jest beznadziejna. Istnieje leczenie trądziku. I chociaż oczekiwanie jakiegoś magicznego leku na trądzik może nie być realistyczne, istnieją sposoby na skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Słowa kluczowe:
pielęgnacja skóry trądzikowej, trądzik dorosłych, trądzik niemowlęcy, kuracja na trądzik, przyczyna trądziku, pryszcze, pryszcze, leczenie trądziku

Artykuł Treść:
Co powoduje, że ten stan, który wydaje się łamać podstawy poczucia własnej wartości z niemal złowrogim zamiarem? Mit jest taki, że gdy nastolatki przekroczą próg od okresu dojrzewania do dorosłości, ból spowodowany trądzikiem zostanie na zawsze pozostawiony w tyle. W rzeczywistości nie ma gwarancji, że dorosłość zapewni bezpieczne schronienie bez trądziku, za którym tęskni tak wiele nastolatków. Statystyki wskazują, że 25% męskiej populacji cierpi w pewnym momencie na trądzik dorosłych, podczas gdy 50% kobiet będzie podobnie zmagać się z tą chorobą jako osoby dorosłe.

Wygląda na to, że nikt nie jest zwolniony. Trądzik niemowlęcy może pojawić się na twarzach dzieci w wieku zaledwie trzech lub czterech tygodni, a nawet na twarzach noworodków. Ponieważ tak wiele osób cierpi – zarówno dorosłych, jak i dzieci – istnieje oczywista potrzeba prawdziwych informacji na temat pielęgnacji skóry trądzikowej, która przecina wszystkie mity i oddziela fakty od fikcji.

Zacznijmy od początku.

Sebum to naturalny olejek wytwarzany przez gruczoły łojowe skóry. Z nie do końca zrozumiałych powodów pory skóry mogą zostać zatkane przez łojotok, a po zatkaniu bakterie i martwe komórki mogą zostać uwięzione w porach, powodując zmiany typowe dla trądziku. Trądzik można zdefiniować jako stan opisujący zablokowane pory skóry, które powodują zmiany.

Najczęstsze zmiany to zaskórniki. Istnieją dwie podstawowe odmiany zaskórników: „białe głowy” i „czarne głowy”. Biała głowa to zatkany por, który zaczął wybrzuszać się na zewnątrz z powodu martwych komórek skóry, bakterii i innych zanieczyszczeń, które zostały uwięzione w środku. Ten wypukły kształt kopuły często przybiera biały wygląd. Czarne głowy to po prostu zaskórniki, które się otworzyły, odsłaniając wewnątrz ciemną masę pęcherzyków. O zaskórnikach trądzikowych często mówi się potocznie jako „pryszcze” lub „pryszcze”.

Mikrokomedony są mniej powszechną formą zmian trądzikowych, czasami określaną jako grudki. Są to zasadniczo małe zaskórniki, które powstają w wyniku zlokalizowanych reakcji komórkowych na procesy powodujące trądzik. Zwykle występują w klastrach i czasami są zbyt małe, aby je zobaczyć. Można je poczuć jako serię małych guzków na powierzchni skóry.

W cięższych postaciach trądziku, cyst, krost i guzków i mogą powstawać.

Krosta jest jak zwykła zaskórnik, ale jest większa z powodu większej ilości martwych białych krwinek lub ropy uwięzionych w zatkanym pęcherzyku łojowym.

Guzki są cięższą postacią grudek, wnikających głębiej w tkankę skóry i powodujących powstanie dużych, uniesionych legionów, które są zwykle w stanie zapalnym i bolesne w dotyku.

Wreszcie cysty to bardzo duże worki wypełnione płynem, które mogą powstać w wyniku krost lub guzków.

Chociaż żadna z tych form trądziku nie jest niebezpieczna ani zagrażająca życiu, mogą pozostawiać blizny i czasami są bardzo oszpecające.

Co powoduje trądzik? Jest to pytanie, z którym naukowcy i lekarze wciąż nie byli w stanie w pełni się zgodzić. Obecnie większość teorii wydaje się wskazywać na kombinację czynników, które obejmują genetykę, zmiany hormonalne i stres. Przez lata uważano, że dieta jest silnym składnikiem trądziku, ale większość dzisiejszych dowodów sugeruje, że winowajcami są hormony i stres.

Prawie każdy będzie miał jakąś formę trądziku w swoim życiu. Większość ludzi cierpi na wybuchy trądziku w okresie dojrzewania. Te ogniska są związane ze zmianami hormonalnymi, które występują w okresie dojrzewania. Występuje równie często u mężczyzn, jak iu kobiet i zwykle na twarzy pojawiają się ogniska. Jednak trądzik może zaatakować na każdym etapie dorosłego życia, a ogniska mogą pojawić się nie tylko na twarzy, ale także na plecach, szyi, rękach i nogach.

Dobra wiadomość jest taka, że sytuacja dotycząca pielęgnacji skóry trądzikowej i trądzikowej wcale nie jest beznadziejna. Istnieje leczenie trądziku. I chociaż oczekiwanie jakiegoś magicznego leku na trądzik może nie być realistyczne, istnieją sposoby na skuteczne rozwiązanie tego problemu. Gdy znajdziesz łatwe do zastosowania wskazówki i informacje dotyczące trądziku na stronach internetowych, takich jak www.acneskincareatoz

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish