Trądzik dorosłych Nie ma się czego wstydzić

Tytuł:
Trądzik dorosłych: nie ma się czego wstydzić!

Liczba słów:
459

Podsumowanie:
Trądzik dorosłych nie jest czymś, czego należy się wstydzić! W tym artykule omówiono przyczynę trądziku dorosłych, a także dobrą wiadomość, że trądzik dorosłych można wyleczyć w większym lub mniejszym stopniu, wraz z podstawowymi radami, jak to zrobić.

Słowa kluczowe:
trądzik dorosłych, trądzik

Treść artykułu:
Trądzik dorosłych nie jest czymś, z czego można się wstydzić. Chociaż ogólne przekonanie jest takie, że trądzik i pryszcze dotyczą populacji przed okresem dojrzewania i nastolatków, trądzik dorosłych nie jest niczym niezwykłym. Większość dorosłych, którzy mieli szczęście być “ wolni od trądziku ” w wieku nastoletnim i którzy widzieli desperację swoich rówieśników próbujących zwalczyć trądzik, czuje się zawstydzona, gdy odkrywają, że akurat gdy zakładali, że są wolni od trądziku na zawsze, zostały dotknięte trądzikiem dorosłych.

Większość dorosłych jest zdezorientowana i zawstydzona. Zastanawiają się, czy trądzik nie jest problemem nastolatków? Ale prawda pozostaje, że trądzik dorosłych jest bardziej rozpowszechniony niż sobie wyobrażano. Statystyki pokazują, że w samych Stanach Zjednoczonych prawie 40% wszystkich produktów do leczenia trądziku jest kupowanych i używanych przez dorosłych cierpiących na trądzik.

Jaka jest przyczyna trądziku dorosłych? Dobrze. To nie jest jeden, ale wiele. Jednak najbardziej powszechnie przypisywana przyczyna, czyli zła higiena osobista, jest mitem. Prawie wszystkie przypadki trądziku, nawet trądzik u dorosłych, są bezpośrednią konsekwencją zatkania porów na skórze lub zaburzeń równowagi hormonalnej. Prawdopodobną przyczyną trądziku u dorosłych jest wadliwe zamykanie przewodów owłosienia twarzy lub infekcja gruczołów łojowych.

Dobra wiadomość jest taka, że trądzik można wyleczyć w większym lub mniejszym stopniu. Zła wiadomość jest taka, że większość dorosłych, chcąc przezwyciężyć zakłopotanie wywołane epidemią trądziku dorosłych, próbuje pierwszego środka, na jaki trafi, z pobliskiej apteki. Nie sądzą, że mogłoby to wyrządzić więcej szkody niż pożytku ich problemowi z trądzikiem. Leki dostępne bez recepty rozwiązują problemy z trądzikiem u większości młodszych populacji. Te leki i środki zaradcze mogą nie mieć mocy lub zdolności do radzenia sobie z trądzikiem dorosłych, ponieważ przyczyny tego mogą się znacznie różnić.

Trądzik dorosłych wymaga mocniejszych środków, mimo że trądzik u dorosłych nie różni się od zwykłego trądziku. Więc jaki powinien być pierwszy krok do wyleczenia trądziku dorosłych? Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z dermatologiem w celu ustalenia przyczyny trądziku u dorosłych. Następnym krokiem po postawieniu diagnozy jest użycie prostych leków na receptę, aby na zawsze wyeliminować problem trądziku.

Jest jednak jedna ważna rada. Wszyscy dorośli chorzy na trądzik nie muszą się wstydzić swojego problemu. Jak wspomniałem powyżej, trądzik dorosłych jest bardziej powszechny niż sobie wyobrażano. Więc która opcja według Ciebie jest lepsza? Aby ta jedna wizyta u dermatologa, aby pozbyć się problemu z trądzikiem, lub wydać fortunę u lokalnego farmaceuty, próbując znaleźć eliksir na trądzik, oprócz strachu i zmartwień, które się z tym wiążą? Pomyśl o tym. Wybór nalezy do ciebie.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish