Trądzik dorosłych, jak sobie z tym radzić

Tytuł:
Trądzik dorosłych – jak sobie z nim radzić

Liczba słów:
431

Podsumowanie:
Za powstawanie pryszczów odpowiedzialne są przede wszystkim narządy wytwarzające hormony. Dlatego należy zadbać o ich dobrą pielęgnację, aby uniknąć chorób skóry.

Słowa kluczowe:
Trądzik, pryszcze, pryszcze, leczenie trądziku, trądzik w ciąży, końcówki trądziku, trądzik dorosłych, trądzik młodzieńczy, pielęgnacja skóry.

Artykuł Treść:
Trądzik występuje często u nastolatków i podczas ciąży, gdy występuje u dorosłych jest to dla nich bardzo stresująca sytuacja, gdyż społeczeństwo nie akceptuje trądziku ani dorosłych. Niektórzy dorośli czują się tak zawstydzeni, że chcą ukryć trądzik przed wzrokiem innych osób. Badania wykazały coraz więcej dowodów na to, że trądzik może być również chorobą dziedziczną, poza występowaniem z powodu zaburzeń równowagi hormonalnej. Wynika to z produkcji oleju i złego zarządzania złuszczaniem martwych komórek. Zmiany trądzikowe u dorosłych są zwykle widoczne na twarzy, ale mogą również wystąpić w dowolnym momencie na klatce piersiowej, szyi, plecach, skórze głowy, nogach, ramionach, a nawet ramionach. Trądzik dorosłych jest bardzo trwały w porównaniu do trądziku nastolatków, ponieważ trądzik obserwowany u nastolatków ustępuje z czasem, gdy hormony zostaną dostosowane. Inną poważną wadą trądziku dorosłych jest to, że prowadzi do trwałych blizn.

lt;bgt; Kluczowe czynniki wpływające na trądzik dorosłych: lt;/bgt;

Hormony są uważane za głównego winowajcę i głównie powodują wykwity skórne lub wybuch trądziku. Ale czy ktoś pomyślał o narządach produkujących hormony? Faktem jest, że nerki, wątroba i skóra są ważnymi narządami zaangażowanymi w usuwanie zanieczyszczeń i cząsteczek odpadów z organizmu, jeśli którykolwiek z narządów nie działa prawidłowo i nie eliminuje odpadów organizmu, może to skutkować trądzikiem. dorośli ludzie. Trądzik lub wykwity skórne są pierwszym objawem niewydolności tych narządów. Ułatwienie usuwania odpadów z wody w organizmie jest bardzo ważne, gdy woda jest pobierana w dużych ilościach, jelita są oczyszczane, a krew pozbywa się toksycznych składników. Jeśli zawartość wody spada, skóra może nie spełniać swojej funkcji eliminacji odpadów lub płuca mogą nie być w stanie dotlenić krwi z powodu zanieczyszczeń powietrza, które jest w niej wdychane i zatrzymywane. Dlatego też czynnikami powodującymi trądzik mogą być powietrze, jedzenie, stres emocjonalny, woda itp.

lt;bgt; Naturalne leczenie trądziku dorosłych: lt;/bgt;

Należy wyeliminować odpady z organizmu Aby to ułatwić, osoba powinna być narażona na czyste powietrze, wodę, naturalne nawyki żywieniowe i pokarmy bogate w przeciwutleniacze. Do pielęgnacji skóry można użyć naturalnego płynu do mycia twarzy składającego się z czystej, ciepłej wody z sokiem z cytryny. Cytryna ma zdolność redukcji sebum ze skóry, a tym samym minimalizuje trądzik u dorosłych. Pokarm bogaty w błonnik pomaga w usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii z organizmu, ułatwiając wypróżnienia. Również przy stosowaniu produktów kosmetycznych należy uważać, aby nie używać kosmetyków na bazie oleju.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish