Trądzik dorosłych – frustrujący problem bez łatwych odpowiedzi

Tytuł:
Trądzik dorosłych – frustrujący problem bez łatwych odpowiedzi

Liczba słów:
490

Podsumowanie:
Jakie są przyczyny, na które cierpi coraz więcej dorosłych trądzik?

Jest to prawdopodobnie związane z bardziej zróżnicowanymi i niestabilnymi zmianami hormonalnymi, które towarzyszą fizjologii i stylowi życia dorosłych. Mogą również przyczyniać się subtelne wczesne zmiany poziomu estrogenu i testosteronu przed menopauzą.

Kobiety są narażone na większy stres niż być może w jakimkolwiek innym okresie historii. Istnieją bardziej konkretne wymagania i bardziej zróżnicowane przesłania wymagające doskonałości osobistej i zawodowej. Cena to …

Słowa kluczowe:
trądzik dorosłych, uroda, pielęgnacja skóry, trądzik u dorosłych, leczenie trądziku dorosłych, co to jest trądzik dorosłych, trądzik u dorosłych

Treść artykułu:
Jakie są przyczyny, dla których coraz więcej dorosłych cierpi na trądzik?

Jest to prawdopodobnie związane z bardziej zróżnicowanymi i niestabilnymi zmianami hormonalnymi, które towarzyszą fizjologii i stylowi życia dorosłych. Mogą również przyczyniać się subtelne wczesne zmiany poziomu estrogenu i testosteronu przed menopauzą.

Kobiety są narażone na większy stres niż być może w jakimkolwiek innym okresie historii. Istnieją bardziej konkretne wymagania i bardziej zróżnicowane przesłania wymagające doskonałości osobistej i zawodowej. Ceną jest często wyczerpanie fizyczne i emocjonalne oraz stres emocjonalny. Jak to możliwe, że skóra również nie reaguje źle?

Ostateczną podstawową „przyczyną” trądziku dorosłych jest ta sama, nieprawidłowa odpowiedź komórek wyściółki mieszków włosowych na androgeny. Jednak istnieje wiele innych potencjalnych i możliwych do zidentyfikowania przyczyn u kobiet, np. Leki hormonalne, miesiączki, ciąża, higiena osobista itp.

Poniższy schemat jest zwykle zalecany przy różnym stopniu trądziku dorosłych:

– Niekomedogenne mydła, kosmetyki itp. Wiele środków do mycia skóry, makijażu itp. Faktycznie pozostawia pozostałości, które blokują pory i mogą pogorszyć trądzik. Stosowane produkty powinny zawierać informację, że nie zaostrzają trądziku. Niektórzy zalecają bardzo niedrogi, „naturalny” antybiotyk do stosowania miejscowego. Umieszczanie 1 łyżeczki. esencji olejku cytrynowego (można ją znaleźć w supermarketach) w 120 cm3 mydła w płynie. Służy do oczyszczania skóry – esencja cytryny działa antybakteryjnie.

– Antybiotyki do stosowania miejscowego: kilka antybiotyków (w szczególności tetracykliny, erytromycyna, klindamycyna itp.) Jest przepisywanych na trądzik dorosłych dwa razy dziennie. Zwykle są dostarczane w butelce typu „roll-on”.

– Kwas witaminy A (np. Retin-A) stosowany miejscowo: powoduje złuszczanie powierzchownej warstwy skóry w celu zmniejszenia powstawania nowych zaskórników. Całkiem skuteczny. Twarz staje się „surowa”, jeśli jest używana za dużo. Musisz użyć filtra przeciwsłonecznego. Potrzeba 4-6 tygodni konsekwentnego stosowania, aby osiągnąć korzyści.

– Oczyszczanie twarzy: osoby z trądzikiem dorosłych mają zwykle bardzo czystą skórę, ponieważ poświęcają temu obszarowi uwagę.

– terapia światłem UV: powinna być wykonywana z dużą starannością i pod nadzorem dermatologa.

– Antybiotyki doustne: tetracyliny lub erytromycyna są najczęściej podawane doustnie w przypadku trądziku o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u dorosłych. Droższe antybiotyki niekoniecznie są lepsze niż zwykła tetracyklina. Tetracykliny działają bardzo dobrze, jednak ponieważ mogą odbarwiać nowe kości, są przeciwwskazane u młodzieży, która nie ukończyła uzębienia stałego, a także kobiet w ciąży i karmiących.

– Izotretinoina (Accutane) jest wskazana tylko w najcięższych przypadkach trądziku dorosłych. Jest wysoce skuteczny w zmniejszaniu wydzielania łoju, powstawania zaskórników, stanów zapalnych, itp. Jednak może powodować poważne wady wrodzone, jeśli jest przyjmowany w ciąży i stwarza ryzyko toksyczności, wymagając pewnego monitorowania laboratoryjnego przed i podczas terapii. Zwykle należy go przyjmować przez co najmniej 20 tygodni. Wszystkie inne terapie trądziku dorosłych są przerywane podczas stosowania izotretynoiny.

Ogólnie rzecz biorąc, nie chodzi o to, jak się myjesz, co jesz, co pijesz, czy nieczyste myśli. Dostępne bez recepty, w telewizji i internecie „cudowne lekarstwa” są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. NAPRAWDĘ. Potrzebujesz prawdziwej terapii, która może oczyścić skórę.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish