Trądzik – dlaczego powstaje więcej w okresie dojrzewania

Tytuł:
Trądzik – dlaczego powstaje więcej w okresie dojrzewania?

Liczba słów:
281

Podsumowanie:
Główną przyczyną powstawania trądziku jest nadmierna produkcja sebum. Łój jest wytwarzany przez gruczoły łojowe przyczepione do mieszków włosowych

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, blizny potrądzikowe, skóra, pielęgnacja skóry, leczenie skóry, problemy skórne, tłusta skóra,

Artykuł Body:
lt;bgt; Trądzik – przyczyny powstawania trądziku lt;/bgt;

Główną przyczyną powstawania trądziku jest nadmierna produkcja sebum. Łój jest wytwarzany przez gruczoły łojowe przylegające do mieszków włosowych. Ten sebum chroni naszą skórę przed infekcją i wysuszeniem. W młodym wieku hormony powodują wiele zmian w organizmie. Hormony te aktywują gruczoły łojowe, aby wytwarzać więcej sebum.

lt;bgt; Gruczoły łojowe i trądzik – lt;/bgt;

Wyobraź sobie balon. Jeśli zachowasz wypełnienie, rozszerzy się, a następnie pęknie. Coś podobnego dzieje się z gruczołami łojowymi. Działanie hormonalne blokuje również pory, które umożliwiają wypływanie sebum na powierzchnię skóry. Więc masz teraz gruczoł, który jest zablokowany od góry i wypełniony sebum. Wykorzystuje to bakteria P.acnes, która namnaża się w łoju i zakaża go. Trądzik zapalny pojawia się, gdy gruczoł pęka pod ciśnieniem. Ponieważ poziom hormonów jest najwyższy w okresie dojrzewania, w tym okresie najczęściej tworzy się trądzik. Młody człowiek może rozwinąć wiele rodzajów trądziku.

lt;bgt; Trądzik – wpływ na młodzież lt;/bgt;

Plamy trądzikowe wpływają na psychologię młodych ludzi. Cierpią w zaufaniu i wątpią w rozwijanie relacji. Ważne jest, aby młodzież była właściwie prowadzona w zakresie trądziku i jak najszybciej leczyła.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish