Trądzik – czy to zaraźliwe

Tytuł:
Trądzik – czy to zaraźliwe?

Liczba słów:
317

Podsumowanie:
Trądzik jest jedną z najczęstszych dolegliwości, które nas trapią. Wielu z nas zapada na trądzik, nawet gdy dorastamy. Trądzik psuje nasz wygląd i wpływa na naszą pewność siebie.

Słowa kluczowe:
trądzik, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, blizny potrądzikowe, skóra, pielęgnacja skóry, leczenie skóry, problemy skórne,

Artykuł Treść:
Trądzik jest jedną z najczęstszych dolegliwości, które nas trapią. Wielu z nas zapada na trądzik, nawet gdy dorastamy. Trądzik psuje nasz wygląd i wpływa na naszą pewność siebie. Blizny są równie złe i powodują, że jesteśmy samoświadomi. Czy trądzik może być zaraźliwy? Czy powinniśmy trzymać się z dala od osób cierpiących na trądzik?

Trądzik – jest zaraźliwy czy nie?

Aby jakiekolwiek choroby lub schorzenia były zaraźliwe, musi istnieć czynnik przenoszony z jednej osoby na drugą. Podobnie jak w przypadku liszaja obrączkowego, w którym można przenieść grzyby i wpłynąć na inną osobę. Przyczyny trądziku nie mają niczego, co może być przekazywane z jednej osoby na drugą. Nie ma nic, co moglibyśmy złapać od innych, a co spowoduje trądzik na naszej skórze.

Trądzik- Przyczyny-

Trądzik jest spowodowany nadmierną produkcją hormonalnego sebum. Blok gruczołowy, który tworzy i sprawia, że łój pozostaje w środku, jest tylko martwą skórą i jest również spowodowany hormonalnymi i innymi nieznanymi przyczynami. Bakteria P.acnes, która wywołuje trądzik, znajduje się na skórze każdego z nas. Żaden z tych trzech powodów wywołania trądziku nie może zostać przeniesiony. Więc trądzik nie jest zaraźliwy.

Trądzik – co powinienem uważać, żeby go trzymać z daleka?

Unikać stresu. Zawsze, gdy zażywasz jakiekolwiek hormony lub zbliżasz się do ciąży, skonsultuj się z lekarzem w sprawie możliwości wystąpienia trądziku i zapobiegaj mu. Utrzymuj zdrową wierzchnią warstwę skóry, stosując AHA itp. Myj twarz dwa razy dziennie i utrzymuj ją w czystości z brudu i tłuszczu.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish