Trądzik, co to jest i jak z nim walczyć

Tytuł:
Trądzik: co to jest i jak z nim walczyć

Liczba słów:
309

Podsumowanie:
Trądzik to w zasadzie blokada porów, która powoduje bakterie zostać uwięzionym i utworzyć zaskórnika lub zaskórnika. Chociaż istnieje wiele mitów wskazujących na dietę jako przyczynę trądziku, są one bezpodstawne. Śmieci i czekolada nie są kojarzone z trądzikiem. Powodem, dla którego ludzie chorują na trądzik, jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych lub zablokowanie porów. Trądzik to choroba, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to jednak bardziej rozpowszechnione u nastolatków, gdy hormony są na maksymalnym poziomie …

Słowa kluczowe:
trądzik

Artykuł Treść:
Trądzik jest w zasadzie blokada w porach, która powoduje, że bakterie są uwięzione i tworzą białogłowy lub zaskórnik. Chociaż istnieje wiele mitów wskazujących na dietę jako przyczynę trądziku, są one bezpodstawne. Śmieci i czekolada nie są kojarzone z trądzikiem. Powodem, dla którego ludzie chorują na trądzik, jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych lub zablokowanie porów. Trądzik to choroba, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to jednak bardziej powszechne u nastolatków, gdy hormony są najbardziej aktywne. Dziedziczność odgrywa również dużą rolę w tym, kto zachoruje na trądzik i jak ciężki może być. Ci, którzy są genetycznie skłonni do trądziku, często mają cięższe przypadki niż ludzie, którzy po prostu przechodzą przez fazę trądziku wywołaną stresem lub hormonami. Mogą też mieć trudności z usuwaniem wyprysków. Skazy występujące na skórze mogą być brzydkie i krępujące, dlatego należy skupić się na zapobieganiu i leczeniu.

Najlepszą formą leczenia trądziku jest zapobieganie, tak jak w przypadku każdej dolegliwości. Staraj się trzymać ręce z dala od twarzy, ponieważ brud i oleje mogą zanieczyścić pory. Ważny jest również stan zdrowia. Oznacza to odpowiednią dietę, ćwiczenia i sen, aby zmniejszyć stres. Utrzymywanie twarzy w czystości przy użyciu łagodnego mydła jest również dobrym środkiem zapobiegawczym. Jeśli masz epidemię, możesz skorzystać z domowych środków, dostępnych bez recepty i na receptę. Istnieje kilka kremów i mydeł do stosowania miejscowego, które są stosowane w leczeniu trądziku. Można je znaleźć w aptekach oraz w działach kosmetycznych sklepów spożywczych. Kremy z nadtlenkiem benzoilu, witamina A i cynk są stosowane w leczeniu trądziku. W cięższych przypadkach można przepisać doustny antybiotyk na receptę wraz z miejscowym kremem, który jest silniejszy niż leki dostępne bez recepty.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish