Trądzik – co powoduje trądzik

Tytuł:
Trądzik – co powoduje trądzik?

Liczba słów:
587

Podsumowanie:
Chociaż trądzik może nie być poważnym problemem, czasami może prowadzić do stresu psychicznego i psychicznego. Wiele osób traci poczucie własnej wartości z powodu tego problemu. Więc co powoduje trądzik?

Słowa kluczowe:
trądzik, leczenie trądziku, leki na trądzik, produkty na trądzik, trądzik dorosłych, środki na trądzik, pielęgnacja skóry trądzikowej, zaskórniki, zaskórniki

Treść artykułu:
Chociaż trądzik może nie być poważnym problemem, czasami może prowadzić do stresu psychicznego i psychicznego. Wiele osób traci poczucie własnej wartości z powodu tego problemu.

Więc co powoduje trądzik? Trądzik jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych skóry łączy się z naturalnie występującymi martwymi komórkami naskórka i blokuje mieszki włosowe. Ta wydzielina oleju pod zablokowanymi porami zapewnia doskonałe środowisko do namnażania się bakterii Propionibacterium acnes, a tym samym zapalenia skóry, powodując widoczne uszkodzenie.

Trądzik występuje powszechnie u nastolatków i młodych dorosłych. Prawie 85 procent osób w wieku od 11 do 30 lat ma w pewnym momencie ogniska trądziku. Trądzik zwykle ustępuje przed trzydziestką, ale u niektórych osób może nawet sięgać czterdziestki i pięćdziesiątki.

Przyczyny trądziku:

Kilka innych czynników powodujących trądzik to:

• Zmiany hormonalne podczas cykli menstruacyjnych i dojrzewania.
• Stres, ponieważ powoduje wzrost produkcji hormonów z nadnerczy.
• Nadpobudliwe gruczoły łojowe, wtórne do trzech powyższych źródeł hormonów.
• Nagromadzenie martwych komórek skóry.
• Bakterie w porach.
• Podrażnienia lub zadrapania skóry dowolnego rodzaju aktywują stan zapalny.
• Stosowanie sterydów anabolicznych.
• Leki zawierające halogeny (jodki, chlorki, bromki), lit, barbiturany lub androgeny.
• Nagła ekspozycja na wysokie poziomy związków chloru, szczególnie dioksyn chlorowanych.

Trądzik dorosłych:

25% dorosłych mężczyzn i 50% dorosłych kobiet zapada na trądzik dorosłych w pewnym momencie ich dorosłego życia. Może powodować depresję i lęk społeczny w taki sam sposób, jak u nastolatka. Trądzik dorosłych występuje częściej, niż się ludziom wydaje. Przyczyny trądziku dorosłych są nieznane; jednak uważa się, że występuje z następujących powodów:

• Nawrót trądziku, który ustąpił po okresie dojrzewania
• Nawrót trądziku po okresie względnego spokoju, szczególnie w czasie ciąży

W celu prawidłowego leczenia najlepiej skonsultować się z dermatologiem. Będziesz musiał użyć Clear Skin Regimen z użyciem nadtlenku benzoilu. Leczenie trądziku dorosłych jest takie samo jak leczenie trądziku nastolatków.

Trądzik na ciele:

Trądzik na ciele jest częstym problemem, który występuje głównie na klatce piersiowej, plecach i pośladkach. Podobnie jak trądzik twarzy, przyczyną jest stres i hormony. Inne czynniki, takie jak pocenie się i noszenie obcisłej odzieży, również powodują trądzik na ciele. Dopasowana odzież zatrzymuje pot na skórze i miesza się z powierzchniowymi olejami, zatykając w ten sposób pory i powodując przebarwienia.

Zabiegi:

Zabieg ma na celu wyleczenie istniejących zmian chorobowych, powstrzymanie powstawania nowych zmian oraz zapobieganie powstawaniu blizn. W zależności od zakresu problemu dermatolog przepisałby kilka leków dostępnych bez recepty (OTC). Niektóre leki byłyby stosowane miejscowo na skórę, a inne mogą być stosowane doustnie.

Niektóre z powszechnych leków OTC do stosowania miejscowego to:

• Nadtlenek benzoilu – pomaga zniszczyć trądzik, a także zmniejsza produkcję oleju.
• Resorcinol – pomaga w usuwaniu zaskórników i zaskórników.
• Kwas salicylowy – pomaga w usuwaniu zaskórników i zaskórników. Ogranicza również wypadanie komórek wyściełających mieszki włosowe.
• Siarka – pomaga w usuwaniu zaskórników i zaskórników.

Leki miejscowe wydawane na receptę obejmują:

• Antybiotyki – Pomagają spowolnić lub zatrzymać rozwój bakterii i zmniejszyć stan zapalny.
• Pochodne witaminy A – Pomagają w odłączeniu istniejących zaskórników, umożliwiając w ten sposób innym miejscowym lekom wnikanie do pęcherzyków.
• Inne – Nadtlenek benzoilu, sulfacetamid / siarka sodu lub kwas azelainowy pomagają zmniejszyć produkcję oleju lub pomagają zatrzymać lub spowolnić rozwój bakterii i zmniejszyć stan zapalny.

Po tych zabiegach wyleczysz trądzik, a stres psychiczny i zakłopotanie spowodowane tą chorobą również znikną.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish