Suplementy na trądzik i witaminy

Tytuł:
Suplementy witaminowe i trądzikowe

Liczba słów:
488

Podsumowanie:
Przez lata naukowcy, lekarze, biolodzy, dermatolodzy i dietetycy szukali i zbadał wszystkie różne przyczyny trądziku.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Ponieważ większość światów populacja cierpi na trądzik w pewnym momencie swojego życia, nic dziwnego, że takie wysiłki są inwestowane w ustalenie, jak to zrobić. Chociaż pojawiło się kilka ostatecznych odpowiedzi na temat tego, czy trądzik jest wywołany hormonalnie (tak) i co można zrobić, aby temu zapobiec (leki na receptę, niektóre preparaty ziołowe itp.), Nadal istnieje wiele nieznanych czynników, które powodują trądzik.

Jednak ze wszystkich wielu pytań dotyczących trądziku, na które nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi, najbardziej kontrowersyjne jest to, czy dieta ma wpływ na trądzik.

Historycznie uważano, że dieta ma związek z trądzikiem. Lekarze i gospodynie domowe uważali, że wysoka zawartość tłuszczu w diecie spowoduje tłustą cerę, a to z kolei spowoduje wypryski.

Jednak w miarę upływu czasu nauka nie wykazała bezpośredniego związku między dietą bogatą w lipidy (tłuszcz) a trądzikiem. Ponieważ trądzik jest spowodowany rozwojem bakterii w sebum uwięzionym w zatkanych porach, nie ma czegoś takiego jak „dodatkowe wydzielanie oleju”. Tak więc od co najmniej 15 lat medycyna zachodnia twierdzi, że nie ma związku między dietą a trądzikiem.

Jednak badanie przeprowadzone w 1997 r. Ponownie rozpaliło płomień w argumentacji „dieta powoduje trądzik”, tym razem z nieco większym upałem.

To badanie, przeprowadzone przez dr. Lit Hung Leunga, stwierdza, że wypryski spowodowane trądzikiem są spowodowane tym, że organizm nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości koenzymu A, aby rozłożyć kwasy tłuszczowe, które wytwarzają łój. Powodem jest to, że koenzym A jest prawdopodobnie najbardziej potrzebnym enzymem w organizmie. Ten koenzym-A syntetyzuje hormony płciowe i rozkłada kwasy tłuszczowe.

Jedyną częścią koenzymu A, której organizm nie wytwarza sam, jest witamina B5. Tak więc, jeśli brakuje B5, występuje niedobór Koenzymu-A. A jeśli brakuje koenzymu A, organizm wykorzysta go do syntezy hormonów płciowych, a nie do rozkładania kwasów tłuszczowych.

Więc możesz zobaczyć, dokąd to zmierza… więcej kwasów tłuszczowych, więcej produkcji sebum, więcej trądziku.

Ciekawe jest to, że dr Lit Hung Leung potwierdził to twierdzenie, testując je na 100 osobach. Grupa przyjmowała dziennie 10 lub więcej gramów kwasu pantotenowego (B5) i stosowała miejscowy krem B5 o masie 20%. Po 2-3 dniach produkcja sebum została zmniejszona, a wiele osób z trądzikiem zauważyło zmniejszenie. Dla osób z bardziej ekstremalnym trądzikiem stosowano wyższą dawkę B5 (ok. 15-20 gramów dziennie), a leczenie przedłużano, aby zobaczyć efekt, czasem nawet do 6 miesięcy.

Tak więc, chociaż jedno badanie nie udowodni ostatecznie, czy B5 może zapobiegać trądzikowi lub go zmniejszać, może warto to rozważyć, szczególnie dla tych, którzy chcą naturalnego lub ziołowego leku na trądzik i nie chcą używać chemikaliów takie jak nadtlenek benzoilu lub inne leki na trądzik na receptę.

Podobnie jak w przypadku każdego leczenia, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem schematu B5.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish