Strona główna Porady dotyczące leczenia trądziku

Tytuł:
Porady dotyczące leczenia trądziku w domu

Liczba słów:
411

Podsumowanie:
Najczęstszym sposobem leczenia trądziku są leki stosowane w domu. Oto kilka sposobów leczenia trądziku w domu.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Trądzik bez recepty i na receptę zabiegi często zawierają substancje chemiczne, których wiele osób nie chce używać. Zamiast tego ludzie ci szukają domowych metod leczenia trądziku. Istnieje wiele domowych metod leczenia trądziku, które faktycznie działają. Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

1. Zastosuj olejki eteryczne, takie jak olejek z drzewa herbacianego, olejek bergamotowy, olejek goździkowy, olejek lawendowy i olejek różany. W przypadku wrażliwej skóry olej rozcieńczyć olejem z pestek winogron. Olejek nałóż przed pójściem spać, a rano zmyj czystym mydłem, takim jak Ivory, i czystą wodą.

2. Jeśli nie zażywasz żadnych leków, które mogą powodować nadwrażliwość na słońce, spróbuj codziennie opalać się na słońcu. Celem nie jest opalanie, aby ukryć trądzik. Zamiast tego słońce faktycznie zabija bakterie i wysusza olej łojowy, który powoduje trądzik. Jest to powszechne domowe leczenie trądziku, które nic nie kosztuje.

3. Trądzik zaczyna się wewnątrz ciała, a nie na powierzchni skóry. Pij dużo wody – co najmniej osiem szklanek dziennie – aby pomóc odtruć organizm i wyleczyć trądzik. Jedz także dużo świeżych owoców i warzyw.

4. Do domowej kuracji trądziku nakładaj maseczkę owsianą przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Ugotuj płatki owsiane i gdy jest jeszcze ciepłe (nie parzą gorące), nałóż je na całą twarz. Pozostaw płatki owsiane do wyschnięcia, a następnie zmyj. Możesz również użyć suszonej owsianki, zwilżonej – ale nie ugotowanej – z ciepłą wodą jako peelingu do twarzy, aby złuszczać skórę i oczyścić pory.

5. Unikaj jedzenia przetworzonej żywności i trzymaj się bardziej naturalnych owoców i warzyw. Nigdy nie udowodniono naukowo, że żaden pokarm nie powoduje trądziku, jednak jeśli masz alergię pokarmową, alergia często powoduje trądzik. Wiele osób ma alergie pokarmowe i przez całe życie nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie zakładaj, że alergia pokarmowa pozbawi Cię przytomności na podłodze – reakcja alergiczna może przybierać różne formy, np. Wypryski. Możesz odwiedzić alergologa w celu wykonania prostego badania krwi, aby dowiedzieć się, czy masz alergie pokarmowe.

Istnieje wiele innych domowych metod leczenia trądziku, z których niektóre działają, a niektóre nie. Ważne jest, aby pić dużo wody, jeść świeże owoce i warzywa, dobrze się wyspać, myć twarz co najmniej dwa razy dziennie i przyjmować witaminy – zwłaszcza A i E.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish