Stosowanie antybiotyków na trądzik może nasilać częste choroby

Tytuł:
Trądzik: powszechne choroby mogą się nasilać dzięki stosowaniu antybiotyków na trądzik

Liczba słów:
309

Podsumowanie:
Według ekspertów na podstawie ostatnich badań, stosowanie antybiotyków na trądzik może nasilać częste choroby lub dolegliwości, co wykazał eksperyment, w którym grupa osób była leczona antybiotykami na trądzik dłużej niż sześć tygodni (wszyscy byli ochotnikami). Po eksperymencie w tej grupie ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych w ciągu roku było ponad dwukrotnie większe niż u osób z trądzikiem, które nie były leczone antybiotykami.

Słowa kluczowe:
porady dotyczące leczenia trądziku

Artykuł Treść:
Według ostatnich badań ekspertów, stosowanie antybiotyków na trądzik może nasilać częste choroby lub choroby, co zostało wykazane w eksperymencie, w którym grupa osób była leczona antybiotykami na trądzik przez ponad sześć tygodni (wszyscy byli ochotnikami). Po eksperymencie w tej grupie ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych w ciągu roku było ponad dwukrotnie większe niż u osób z trądzikiem, które nie były leczone antybiotykami.

Nadużywanie antybiotyków, wyjaśniają eksperci, doprowadzi do powstania opornych organizmów i wzrostu zachorowań na choroby zakaźne. Odnotowano jednak niewiele badań dotyczących osób, które faktycznie były narażone na antybiotyki przez długi czas, i tu znaczenie tego.

Według ekspertów, idealnymi osobami do badania skutków stosowania antybiotyków na trądzik są pacjenci z trądzikiem (choroba zapalna obejmująca gruczoły łojowe skóry; charakteryzująca się grudkami lub krostami lub zaskórnikami), którzy stosują przez długi czas -termową terapię antybiotykową, reprezentującą wyjątkową i naturalną populację, w której bada się skutki długotrwałego stosowania antybiotyków.

Grupa ekspertów z School of Medicine of the University of Pennsylvania w Filadelfii zidentyfikowała w medycznej bazie danych w Wielkiej Brytanii osoby w wieku od 15 do 35 lat, u których w latach 1987-2002 zdiagnozowano trądzik ( UK).

Naukowcy przeszukali informacje, takie jak częstość wizyt u lekarza, i porównali częstość występowania częstych chorób zakaźnych, infekcji górnych dróg oddechowych (URTI), u osób leczonych antybiotykami na trądzik i u tych, u których trądzik nie był leczony tymi lekami.

Eksperci podali, że „w ciągu pierwszego roku obserwacji 15,4 procent pacjentów z trądzikiem miało co najmniej jeden ZUM, a w ciągu tego roku prawdopodobieństwo rozwoju ZUM u osób otrzymujących antybiotykoterapię było 2,15 razy większy niż wśród nieleczonych antybiotykami ”.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish