Skuteczne opcje leczenia trądziku

Tytuł:
Skuteczne opcje leczenia trądziku

Liczba słów:
550

Podsumowanie:
Trądzik jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą skóry, która zwykle dotyka najpierw młodzież. Z 70% nastolatków dotkniętych tą chorobą skóry, jest uważana za jedną z najbardziej groźnych chorób, szczególnie w tym przejściowym okresie życia nastolatka, ponieważ chociaż może nie być tak śmiertelna, może spowodować poważne problemy emocjonalne u osoby. wyśmiewany z powodu niezbyt jasnej cery.

Słowa kluczowe:
trądzik, leczenie trądziku, możliwości leczenia trądziku

Artykuł Treść:
Trądzik jest najpowszechniejszą chorobą skóry, która najczęściej dotyka nastolatka populacja. Z 70% nastolatków dotkniętych tą chorobą skóry, jest uważana za jedną z najbardziej groźnych chorób, szczególnie w tym przejściowym okresie życia nastolatka, ponieważ chociaż może nie być tak śmiertelna, może spowodować poważne problemy emocjonalne u osoby. wyśmiewany z powodu niezbyt jasnej cery.

Społeczność medyczna, aby pomóc rozwiązać ten dylemat skóry, przedstawia różne leki na trądzik i metody terapeutyczne. Formułowanie różnych leków i roztworów jest uważnie badane, aby ostatecznie opracować najskuteczniejsze leczenie trądziku. Ale pytanie brzmi, który z tych leków jest lub jest naprawdę skuteczny w leczeniu trądziku?

Oto zestawienie różnych metod leczenia trądziku, które twierdzą, że są skuteczne w radzeniu sobie z problemami trądziku, w zależności od rodzaju lub ciężkości trądziku:

Trądzik łagodny lub młodzieńczy. Ten rodzaj trądziku, zwany również plamami młodzieńczymi, można leczyć lekami miejscowymi dostępnymi bez recepty (OTC) dostępnymi w drogeriach. Uważane są za najłatwiejsze w leczeniu. Niektóre leki miejscowe na receptę są również skutecznymi lekami na trądzik. Należą do nich antybiotyki, nadtlenek benzoilu, adapalen i tretynoina. Te zabiegi na trądzik pomagają zahamować rozwój bakterii i zmniejszyć stan zapalny. W zależności od rodzaju skóry osoby lekarz zaleci odpowiednie skuteczne leczenie trądziku. Na przykład, jeśli ktoś ma tłustą skórę, nie zaleca się stosowania kremów i balsamów, ponieważ są to leki na bazie oleju. Żele i roztwory będą bardziej odpowiednie dla skóry tłustej, ponieważ zwykle są na bazie alkoholu i mają tendencję do wysuszania skóry. Leki te są często poddawane testom, zanim naprawdę można je uznać za skuteczne metody leczenia trądziku w przypadku ich problemu skórnego. W poszczególnych przypadkach mogą pojawić się skutki uboczne leków miejscowych. Te działania niepożądane mogą obejmować wysypkę, kłucie, zaczerwienienie, pieczenie, łuszczenie się i przebarwienia.

Trądzik o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. U osób z tłustą skórą i łagodnym trądzikiem (często u późnych nastolatków lub wczesnych lat dwudziestych) może dojść do umiarkowanego trądziku. Umiarkowane nasilenie często charakteryzuje się obecnością większej liczby zaskórników i zaczerwienienia na dotkniętych plamach z powodu pęknięcia naczyń. Ciężki trądzik występuje wtedy, gdy trądzik dotarł już do całej twarzy, pleców i szyi osoby. Zazwyczaj ciężkie stany trądzikowe przekładają się na większe plamy. Ten rodzaj trądziku jest często leczony doustnymi antybiotykami. Doustnie oznacza przyjmowanie ich doustnie. Te skuteczne metody leczenia trądziku działają poprzez hamowanie rozmnażania się bakterii i zmniejszanie stanu zapalnego. W przypadku trądziku o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego można łączyć miejscowe leki na receptę i doustne leki przeciwtrądzikowe. Niektóre leki miejscowe, takie jak preparaty zawierające siarkę, są uważane za niezwykle skuteczne w leczeniu trądziku. Siarka działa złuszczająco na skórę, dzięki czemu rozluźnia ją i wypiera zaskórniki z porów. Siarka, jako skuteczny środek na trądzik, nie ma żadnych znanych skutków ubocznych. Mimo to zawsze zaleca się przetestowanie jakichkolwiek leków przed ich zastosowaniem lub zażyciem. Próbki skutecznych metod leczenia trądziku w postaci doustnych antybiotyków to tetracyklina, minocyklina, izotretynoina, doksycyklina i erytromycyna. Większość z tych skutecznych metod leczenia trądziku przyjmowanych doustnie jest niebezpieczna dla zdrowia kobiety w ciąży i jej dziecka. Tylko erytromycyna jest bezpieczna dla osób, które spodziewają się dziecka lub karmią piersią.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish