Skuteczne leczenie trądziku dla nastolatków

Tytuł:
Skuteczne leczenie trądziku dla nastolatków

Liczba słów:
300

Podsumowanie:
Trądzik dotyka praktycznie wszystkich nastolatków w różnym stopniu w pewnym momencie. Trądzik nastolatków jest dziedziczny i jest wywoływany przez zmiany hormonalne związane z miesiączką, ciążą, pigułkami antykoncepcyjnymi lub stresem; przetłuszczające się produkty do włosów i skóry; niektóre leki, takie jak steroidy, testosteron, estrogen i fenytoina; oraz wysoki poziom wilgoci lub pocenia się. Podczas gdy trądzik atakuje zarówno chłopców, jak i dziewczęta, jest gorzej u chłopców, ponieważ wytwarzają więcej sebum. Jednak dziewczęta częściej szukają dermatologa. Tak czy inaczej, nie bój się: gdziekolwiek spojrzysz, znajdziesz kolejną metodę leczenia trądziku nastolatków.

Słowa kluczowe:
Leczenie trądziku laserem, Leczenie blizn potrądzikowych, Leczenie trądziku dorosłych

Artykuł Treść:
Trądzik dotyka praktycznie wszystkich nastolatków jednocześnie punkt lub inny, w różnym stopniu. Trądzik nastolatków jest dziedziczny i jest wywoływany przez zmiany hormonalne związane z miesiączką, ciążą, pigułkami antykoncepcyjnymi lub stresem; przetłuszczające się produkty do włosów i skóry; niektóre leki, takie jak steroidy, testosteron, estrogen i fenytoina; oraz wysoki poziom wilgoci lub pocenia się. Podczas gdy trądzik atakuje zarówno chłopców, jak i dziewczęta, jest gorzej u chłopców, ponieważ wytwarzają więcej sebum. Jednak dziewczęta częściej szukają dermatologa. Tak czy inaczej, nie bój się: gdziekolwiek spojrzysz, znajdziesz kolejną metodę leczenia trądziku dla nastolatków.

Istnieje wiele dostępnych bez recepty metod leczenia trądziku dla nastolatków, aby odblokować pory, zmniejszyć liczbę bakterii i wysuszyć pryszcze. Zawierają nadtlenek benzoilu (np. Neutrogena On-The-Spot) lub kwas salicylowy (np. Stri-dex). Aby uzyskać skuteczniejsze, ale ostrzejsze leczenie, istnieje siarka lub rezorcynol (taki jak Clearasil Adult Care). Trądzik najlepiej reaguje na wczesne leczenie.

Wszystkie zabiegi na trądzik zapobiegają nowym wypryskom i muszą być stosowane przez okres kilku tygodni lub miesięcy. Nawet jeśli zaczniesz widzieć poprawę, kontynuuj leczenie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu lub zgodnie z zaleceniami dermatologa.

Jeszcze liczniejsze niż leki dostępne bez recepty są leki na receptę i środki miejscowe, które hamują gromadzenie się sebum, złuszczanie komórek skóry i rozwój bakterii – wszystko to przy jednoczesnym wysuszeniu i złuszczaniu starego trądziku oraz stymulowaniu zdrowego wzrostu skóry. W przypadku niereagującego lub ciężkiego trądziku można zastosować izotretynoinę (Accutane). Porozmawiaj ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się, co jest odpowiednie dla Twojego przypadku trądziku.

Aby uniknąć blizn, nigdy nie należy wybierać ani wyciskać trądziku, zwłaszcza trądziku zapalnego lub „krost”. Ściskanie wciska zainfekowany materiał głębiej w skórę, powodując dodatkowe stany zapalne i ewentualne blizny. Unikaj też szorowania skóry. Jeśli masz blizny, leczenie blizn potrądzikowych jest dostępne w wielu formach.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish